| Lucaaragiale23 a întrebat:

Noroc TPU.
Cum fac sa previn cutele de la adidași sport? Și să le remediez după ce au apărut.
Astazi am mers cu o pereche de adidași puma 3km și deja au început să apară mici cute in fata unde e vărful piciorului, păreri?

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cumpara marfa originala, de calitate!
Nu poate fi in acelasi timp si Adidas si Puma, fiindca sunt firme diferite.

| Lucaaragiale23 explică (pentru Bula):

Adidas m-am referit la pantof sport gen nu firma, firma e puma și e original

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Clever, dar daca stam sa ne gandim marca ADIDAS a inventat termenul de adidasi pe care il folosim cu totii
Este ca atunci cand unii zic ma duc sa fac un xerox, pe bune? cine este xerox? o marca! Asta este pretul platit si anume cand numele marcii devine un cuvant de raspandire globala si acel cuvant desemneaza o multitudine de servicii sau produse!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Îi tii in dulap și gata

| Lucaaragiale23 explică (pentru suntserios):

Ai foarte mare dreptate, merg în mâini

| dullcat a răspuns:

Buna.Fie ii duci la un atelier atunci cand nu te mai multumeste aspectul, iar acolo ti-i face ca noi, fie folosesti bucati de hartie/carton care sa mentina forma si implicit materialul intins.Mai exista si calapoade sau sanuri din lemn care au acest rol, plus absorbtia umiditatii, insa am vazut ca mai mult se folosesc pentru incaltaminte casual, eleganta etc. nu pentru cea sport.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă nu vrei să facă nicio cută, cumpără-ți niște încălțări din fier.
Încălțările sport din piele vor face întotdeauna cute și este absolut normal să facă.

| carevaescu a răspuns:

Cumpără cu un număr mai mare

| Lucaaragiale23 explică (pentru carevaescu):

Da bosh mersi de sfat iau cu 3 mărimi mai mari sa poarte și stra nepoți și să latre când alerg

| carevaescu a răspuns (pentru Lucaaragiale23):

N-are sens atâta agresivitate. Măsurile încălțămintei nu sunt exacte. Ce ți se întâmplă ție ar trebui să-ți sugereze că acei adidasi sunt un pic prea mici, și că ar trebui să cumperi ceva un pic mai mare. Rareori găsești incremente de jumătate de numar (ex. 43 1/2). Dar in cele mai multe cazuri ai opta pentru un număr mai mare. Și nu ai fi singurul care face asta.
Mai bine te-ai gândi mai mult, mai strategic la deciziile tale si la ce scrii. Nu are sens să îți imaginezi cum aleargă și latră strănepoții tai, nici logic să scrii despre asta ca replică la un sfat care, chiar dacă nu esti de acord cu el, încearcă să te ajute.

| dragodana a răspuns:

Salut!
N-ai ce sa le faci.Fac cute din cauza purtării, a rulării piciorului.
Sau spui ca se vede vârful degetului ridicat prin încălțăminte? Scoate branturile.