| Cameliiia15 a întrebat:

Nu mai suport cosurile;-L
am ajuns sa fiu obsedata de ele.
ce sa fac?
cu orice m am dat, tot nu mi trecefrustrated

Răspuns Câştigător
| daniella9805 a răspuns:

Incearca sa iti faci masca din menta... pisezi menta si o aplici pe fata dupa care o ti circa 5 minute
pe fata trebuie neaparat sa te speli cat mai mult cu putinta cu apa rece rece iar apoi sa te stergi cu un prosop aspru
mai poti aplica si citrice pe cosuri sau aloe vera...dar nu creme pe baza de aloe vera si chiar seva aceea din frunza daca ai posibilitatea, ajuta foarte mult
si eu am avut aceeasi problema si chiar m.au ajutat chestiile astea, pe care inca le mai folosesc cand e nevoietongue
succes

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu te mai da cu prostii, ca alea mai rau "intarata" cosurile. Asa am avut si eu, imi apareau pe toata fata, pe tampla, la intrarea in ureche... dupa un timp s-au oprit dintr-o data happy
asteapta si o sa se opreasca. Daca vrei sa-ti treaca repede, foloseste ceai de galbenele, dar vezi ca are efecte secundare ca ridurile sau "imbatranirea" pielii in locul folosit
funda?

| Denise_3997 a răspuns:

Incearca Zynerit. La dermatolog am fost, mi-au dat un tratament super scump super ineficient. Iar la un salon de cosmetica mi-au recomandat sa intreb la farmacie de Zynerit. Este pe baza de eritromicina (antibiotic) si zinc. Uite si un link daca vrei. Eu chiar l-am folosit si chiar am scapat de ele http://www.procto.ro/zineryt/

| Lipsa47 a răspuns:

Poti sa dai cu orice lotiune vrei tu tot n o sa fuctioneze, cel mai bine e sa te speli cu apa si sapun de 3-4 ori pe zi sa-ti cureti tenul si sa renunti la machiaje in special la fondul de ten. Enjoy

| dodonika a răspuns:

Buna trebuie sa te duci la un dermatolog si eu am ajut si am fost si acum mi-au trecut dar a durat cam 2 luni si ceva dar acum depinde poate esti la varsta pubertati si daca esti asta este normal sa-ti apara iti vor trece dupa pubertate funda plizz

| aandraa000 a răspuns:

Si eu am avut probleme dar mi-au trecut.du-te la farmacia naturista si cumpara o lotiune de curatare pentru acnee cu busuioc si un gel ca sa te dai supa ce te cureti cu lotiunea. spune-i vanzatoarei despre lotiune cu busuioc si iti va spune si de gel sau vreo crema pe care ar trebui sa o folosesti... sper ca te-am ajutat