| Welcome.to.my.word a întrebat:

...Nu sut grasa dar picioarele sunt foarte groase.
Ce as putea face sa le subtiez?

Răspuns Câştigător
| ღ♥ღuLyღ♥ღ a răspuns:

Fiecare te sfatuieste cu ce stie, dar eu iti zic ca foarte multe femei au picioarele groase si port chiar fuste. De ex, nu purta fuste mulate.

Poti sa te uiti pe site-ul acesta http://femina.rol.ro/......-08-2007). htm. Sper sa te ajute!

Sa stii ca daca ai picioare groase asta nu inseamna ca esti urata, ai zis ca nu esti grasa, inseamna ca poti avea o talie frumoasa, pune-o in evidenta;)

20 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Si eu sunt chiar slaba dar am pulpele picioarelor destul de grosute si musculoase. Nu cred ca se poate face ceva. Ai practicat vreun sport?
Daca ai practicat vreun sport, de aia ti s-au facut asa picioarele, s-au format muschii, nu mai ai ce sa le faci. poti sa maschezi acest defect avand grija ce tip de pantaloni porti.

| camiitsu a răspuns (pentru Crs):

Dar eu cum sa fac picioarele mai grose? genoflexiuni?:*

| MissD a răspuns:

Genoflexiuni!

| JeSa a răspuns:

Sport si sa nu mananci sarat.

| Deea a răspuns:

Sa alergi, sa faci un sport sau sa mergi mult cu bicicleta

| spyceygirl a răspuns:

Nu as vrea sa te dezamegesc, dar nu poti face mai nimic adica, o spun din experienta prietenei mele, este la fel cum te descrii tu, si al un moment dat a tinut dieta, treaba e ca slabise si al picioare dar si intreg corpul(nu mai avea sani, fata ii era lasatawinking, picioarele erau mai slabute dar oarecum tot mai mari fata de cum avea in acel momente sanii. a decis sa nu mai tina dieta, si s-a resemnat, acesta este felul ei. ce sa faca are fundul mai mare.si picioarele mai groase, in timp ce eu am confrunt cu burtica
(ceea ce ea nu are), ea se confrunta cu picioarelewinking

asta este, nu prea poti schimba felul tau de a fiwinking\

bafta!

| Ancamaria03 a răspuns (pentru spyceygirl):

Ce dieta a ținut?

| MoreTime a răspuns:

Eu sunt baiat, acum 6 luni aveam si eu picioare mai groase, dar dupa 3-4-5 luni de sala (mai exact lucrat la picioare) s-a cam dus toata grasimea si am castigat si masa musculara, dar daca vrei doar sa "le subtiezi" mergi la o sala de fitness si fa zilnic 15-30 de minute la bicicleta medicinala si niste exercitii de aerobica, dar oricum dupa 3 luni de bicicleta vei avea picioarele ok

| Allegria a răspuns:

Cunosc si eu o fata, gen!
face si spot
probabil asa e conformatia ta! incearca exercitii, redu din mancare, hidrateazati le mereu...si spor la munca :*

| LaMisto a răspuns:

Pai ai putea sa le subtiezi si prin haine...ma refer spre exemplu o rochita pana la genunchi rochita Babydoll

| dragalasica a răspuns:

Pai, ar trebui sa faci ex.pentru. andomen.

| Rezzo a răspuns:

Un jogging nu a stricat nimanui.

| kAps UNikA a răspuns:

Te-as sfatui niste exercitii dimineata si seara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti, asta-i constructia, nu vei reusi oricat sport ai face, incearca, ai sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intelegi prin "picior "? picior e segmentul dintre glezna si varful degetelor. Daca te referi la gambe, adica de la glezne pana la genunchi, numai interventia chirurgicala estetica te poate ajuta. Sportul nu face altceva decat sa creasca masa musculara.

| Ana1687 a răspuns:

Probabil e prea tarziu si nu o sa vezi raspunsul meu dar eu am folosit crema anticelulitica sa imi subtiez picioarele si a functionat
(Iti zic in caz ca nu ai reusit nici acum)

| Ada_7086 a răspuns:

Poarta tocuri inalte.

| onyxoana a răspuns:

Sincer e bine sa alergi abdomene si flotari
nici eu sunt grasa dar am picioarele groase
fac sport de la 4 ani

| Butterfly_7647 a răspuns:

Cu o dieta echilibrata si masaj sigur o sa reusesti sa slabesti si in zona picioarelor

| bubbles1 a răspuns:

Sa faci sport si sa ai un program strict cu Mancarea.la ore fixe.big grin!