| Cristina_Maria_1992 a întrebat:

O buna impresie in prima zi de liceu ti-o da imbracamintea. cu ce sa ma imbrac in prima zi de liceu? Ar fi bine daca mi-as pune o rochita? Nu as vrea o camasa. as vrea ceva cu care sa ies putin in evidenta pentru ca multi din liceu ma cunosc si chiar unii dintre baieti ma plac si nu prea as vrea sa le stric impresia.Plus ca fratele meu e clasa a 12 a si foarte multi din liceu ma stiu ca pe sora lui. ar fi rusinos sa ii stric reputatia.deci?

7 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Ar fi ok o rochita, dar sa fie mai "office"si de preferat intr-o singura culoare. Poti sa iti iei si niste sandale cu platforma, nu foarte inalte si o poseta draguta, iar parul bucle daca iti plac si iti stau bine. PS: Ca punct de reper, ma gandeam la personajul Blair din Gossip Girl (poti cauta pe Google daca nu te-ai uitat la serial, ca sa-ti faci o parere). Mult succes! big grin

| darrio2007 a răspuns:

Asta e parerea ta.Conteaza mai mult a celorlalti.

| Smileygirl23 a răspuns:

Eu zic sa porti ceva care sa te reprezinte. Sa fii tu insati. Prima impresie conteaza, da, de aceea ti-as sugera sa porti un zambet larg si sincer si o imbracaminte in care sa te simti tu bine, fie ea rochie, camasa, pantaloni, fusta etc.

| Inela a răspuns:

Buna!
O rochita ar fi foarte draguta, alege una decenta si frumoasa, sa-ti stea bine in ea si sa fie comoda. Uite aici un tutorial cu outfit-uri pentru scoala http://www.youtube.com/......ttp?/watch Mai gasesti la ea pe canal, e minunata!
Bafta!;)

| ferdin a răspuns:

O rochita merge dar sa nu fie prea scurta.

| Shavoo a răspuns:

O rochita e ok ( parerea mea). Dar sa nu fie si scurta si cu decolteu ca atunci devine vulgara si s-ar putea sa-ti faci fratele de ras. Daca are decolteu, sa fie pana la genunchi si daca e scurta sa nu aiba decolteu. Succes!

| Methaallaid a răspuns:

Rochiță, nu prea scurtă, nici prea lungă. E foarte ok happy