| Mya85 a întrebat:

.Trec in clasa a-9a si as vrea sa stiu cum este in prima zi de liceu...Nu cunosc decat o colega din gimnaziu..care nu stie sigur daca va merge la acelasi liceu...(SFATURI CUM SA MA IMBRAC)

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Atata timp cat iti cunosti o colega atunci este destul de bine.O sa stai cu ea pentru inceput.
Prima zi de liceu este una lejera.
Dirigintele/diriginta o sa va strige pe toti de pe o foaie (dupa ce s-a terminat deschiderea) si o sa va adune pe cei din clasa sa.O sa mergeti toti in clasa unde o sa se imparta anumite roluri secundare in clasa (seful clasei/casierul si daca o sa fie o sa faceti si un grup al clasei pe facebook)
O sa va puneti in banci dupa preferinte, tu poti sa stai cu acea colega.
O sa faci cunostiinta cu noii colegi si o sa-ti vezi de treaba ta pana se destind un pic lucrurile. Prima saptamana e mai grea pana cand te obisnuiesti cu ei.
Dupa primiti manualele, va este prezentat intreg regulamentul si plecati acasa. + va este dat orarul pentru prima saptamana
Dupa incepeti orarul obisnuit iar colegii o sa inceapa sa lege prietenii...o sa gasesti si tu noi prieteni.
Eu unul cred ca ar fi bine sa te imbraci in ceva lejer, stilat, nu in blugi! O rochie ar fi buna...pentru prima zi.
Este doar parerea mea!
Succes!

-Blytz-

| Mya85 explică (pentru RainmakerX):

Multumesc!

| RainmakerX a răspuns (pentru Mya85):

Ma bucur ca te-am ajutat! O seara placuta in continuare!