| Brunette_5355 a întrebat:

O intrebare pentru fetele din Timisoara :-s. as vrea sa imi schimb culoarea parului. mai exact sa o deschid si as vrea sa stiu un salon [ in Tm ] cu servicii de calitate [ nu as vrea sa-mi arda parul.]. Am cam ales B-fashion. ce parere aveti?

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Eu prefer salonul din MALL (nu mai stiu exact cum se numeste). day dreaming
Dar unde e B-fashion?

NOname
| NOname a răspuns:

Draga @Brunette, eu nu ma vopsesc, asa ca nu stiu, care ar fi pretul pentru vopsirea parului la salonul din MALL. Doar ma tundeam la ei si imi intindeam parul, era in jur de 80-100 RON. Dar am sa-ti las numarul de telefon de la acel salon 0256-247739 (sper, ca mai e valabilwinking ). Suna-i si afla totul cu exactitate!winking Bafta! day dreaming

P. S. mersi pentru pont cu "B-fashion".winking

| Malvina24 a răspuns:

Vitamine din grupul B pentru strălucire

Mai ales vitaminele B3 (PP), B5, B6 şi B8 ajută firul de păr să se refacă şi dau părului strălucire.

Ce trebuie să mănânci?

Ouăle sunt bogate în vitamine din grupul B, care se păstrează mai ales dacă le consumi fierte. O porţie zilnică de peşte sau carne poate înlocui ouăle. Sau poţi face o cură cu drojdie de bere: una-două linguri pe zi timp de o săptămână.

Fier şi siliciu împotriva căderii

Fierul este necesar pentru buna oxigenare a părului, în timp ce siliciul întăreşte rădăcinile.

Ce trebuie să mănânci?

Fulgi de ovăz sau cereale integrale, pentru că sunt bogate în fier şi siliciu. Consume-le la micul dejun, sunt perfecte pentru această parte a zilei.

Zinc şi aminoacizi pentru creştere

Zincul accelerează producţia de cheratină, substanţa din care este constituit firul de păr.

Ce trebuie să mănânci?

Creveţii sunt bogaţi în aminoacizi şi zinc. Poţi opta şi pentru cereale integrale, fructe de mare, ficat şi carne roşie.

Omega 3 şi vitamina E hrănesc firul de păr

Acizii graşi omega 3 şi 6 hrănesc părul, iar vitamina E împiedică oxidarea şi îl protejează de agresiunile mediului înconjurător.

Ce trebuie să mănânci?

Nuci, deoarece conţin atât acizi graşi, cât şi vitamina E. Poţi mânca de asemenea caise uscate, alune, kiwi sau afine. Grâul încolţit adăugat în salate este la fel de bun.

| roberta_3262 a răspuns:

Eu merg la salonul "Super Salon" de pe strada Linistei.Ma tund acolo iar mama mea se duce mereu sa se vopseascahee heesper sa te ajutbig grin

| Vero1996 a răspuns:

Poti sa o faci natural acasa spalandu'te cu ceai de musetelhappy