| s3byk91 a întrebat:

O metoda mai putin dureroasa de epilare a corpului? tot corpul ma refer. mersi

Răspuns Câştigător
| d33a15 a răspuns:

Benzile depilatoare sunt mai putin dureroase decat epilatoarele.

| s3byk91 explică (pentru d33a15):

Alea unde le gasesc? si e nevoie de cineva sa ma ajute cu ele sau m-as putea descurca solo?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masina de tuns parul capului.

| s3byk91 explică (pentru mgtow):

Vreau sa se ia tot frate, nimic sa nu ramana laughing mersi oricum happy

| BiuL a răspuns:

Crema epilatoare sau lama. Aceste doua metode nu sunt deloc dureroase.

| Kriss96 a răspuns:

O metoda putin dureroasa este ineficienta. Iar pe langa faptul ca vei ajunge sa te epilezi foarte des, radacinile firelor de par se vor ingrosa.

| d33a15 a răspuns:

In supermarket, pe net sau in farmacii.da te poti face si singur

| d33a15 a răspuns:

Farmec sau elmiplant, veet sunt m ai multewinking

| s3byk91 explică (pentru d33a15):

Raman la metoda cu benzile, presupun ca smulge tot laughing

| Janin a răspuns:

Buna! incearca epilarea definitiva. iti recomand Eva Salon http://evasalon.ro/ eu acolo am inceput sa fac si iti pot spune ca am avut rezultat de la prima sedinta.

| coolthoughts a răspuns:

Cea mai buna metoda pe care am gasit-o pana acum si da cele mai bune rezultate raportate la durere/durata in timp, este la un salon care utilizeaza metoda de depilare sugaring, pe baza de zahar. Nu doare, rezista mai mult, firul se subtiaza, pielea e mult mai fina datorita zaharului si implicit nu ramai cu niciun fel de iritatie. Pe langa aceasta rezista si mult mai mult timp.

| Lavinia111 a răspuns:

Este o crema de epilat, care te ajuta sa te epilezi fara sa te doara.Cu aceasta crema se da si fratele meu. Sunt de mai multe feluri.Cauta pe la magazinele medicinale sau la farmacii (nu stiu sigur daca chiar se gasesc in farmacii sau magazine medicinale, dar cauta in continuare)Funda? big grin

| Simon_Elena_1999 a răspuns:

Cica exista epilarea definitiva, tot ce stiu este ca costisitoare si trebuie sa faci mai multe sedinte...