| Anonim5084689 a întrebat:

O parere despre microdermabraziune, va rog.
Cat de mult ajuta si cat de buna e pentru barbati?
Daca a facut cineva asta, poate sa imi spuna ce efecte a avut?

5 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu e asa recomandata de medici, pe microneedling se merge foarte mult acum.
Informeaza-te de aici https://youtu.be/NZVcCyadGzI
+
https://youtu.be/yltJLSJAttU >> Top 5 tratamente estetice pentru barbati

| Furnicuta000 a răspuns:

Eu zic ca mai bine ai face peeling chimic (mediu). Microdermabraziunea mi se pare o procedura cam dura, mi-ar fi frica sa nu raman cu semne. Cu peeling e altceva, multa lume prefera peeling pentru ca sunt sanse mult mai mari de reusita si e mai simplu. Dar depinde si de ce vrei tu sa scapi. Daca ai semne/cicatrici foarte adanci s-ar putea sa fie nevoie de mai multe sedinte (si nu le poti face foarte des, macar 6-12 luni sa treaca intre ele). Si neaparat trebuie facute primavara sau toamna, nu vara cand e soare ca iti nenorocesti tenul dar nici iarna

| Anonim5084689 explică (pentru Furnicuta000):

Nu am cicatrici sau riduri adânci..eu am trecut prin stres foarte profund timp de 3-4 ani si pur si simplu am îmbătrânit prematur..am riduri fine sub ochi si tenul foarte urat cu pori dilatati si alte chestii pe el si am citit pe net ca ajuta minidermabraziunea. vreau sa imi exfoliez pielea ca vreau sa arat ca inainte nu e vorba de fite sau ceva vreau sa fiu cum eram acum înainte

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Anonim5084689):

Pai tot peeling as alege, e folosit pentru riduri sau semne/cicatrici de la acnee. Si ar trebui mediu pentru ca cel superficial nu te scapa de riduri. Dar e alegerea ta, daca crezi ca e mai ok microdermabraziunea, poyi cauta mai multe informatii si filmulete pe net. Pe mine una ma socheaza cand vad cum arata un ten imediat dupa micro fata de unul imediat dupa peeling, desi probabil ca au acelasi efect dupa aceea.

| FernandaSonami a răspuns:

Pai uite cam tot ce trebuie sa ști despre asta.

https://womenontop.ro/totul-despre-microdermabraziune/