| anonim_4396 a întrebat:

O solutie de a scapa de punctele negre?

4 răspunsuri:
| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Da. Poti folosi o crema de la avon. Se numeste :Clear Skin.
Iti dai de 3 ori pe saptamana. Si o lasi 5 minute si apoi te clatesti pe fata cu apa. E pe baza de argila. Si eu o folosesc si merge.

| fefenaș a răspuns:

Pregatesteti un ceai de musetel si pune-l pe fata (dar sa fie curata) cat mai des, dupa ce ai pus ceaiul unge punctele negre cu putina miere si lasa mierea sa patrunda in piele cel putin 6 minute. Inca o reteta este sa pui zeama de lamaie.Si sa o lasi cel putin 19 minute.O sa simti o mancarime, dar tu trebuie sa o suporti daca iti doresti sa scapi de punctele negre.

| tabittha a răspuns:

Infuzie cu ceai de musetele. Iti cureti bine fata de cosurile negre apoi te dai cu o solutie astringenta sa-ti inchida porii, cum e cea de la Garnier. Apoi zilnic o ingrijire atenta a tenului. Spala-te bine de praf si alte chestii cu sapun si apa. Se pastreaza tenul curat

| katy72 a răspuns:

Du-te la farmacie si te vor ajutza farmacistele.Eu asa am facut.