| Renesmee47 a întrebat:

Va rog o solutie de a scapa de punctele negre in regiunea nasului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cea mai eficienta metoda de a scapa de punctele negre este sa mergi la un salon de dermatocosmetica. http://www.i-medic.ro/simptome/puncte-negre-la-nivelul-pielii

| InvertedDeformity a răspuns:

Solutiile cele mai eficiente pentru punctele negre in regiunea nasului este masca cu argila si lotiunea expolianta alternata cu lotiunea faciala Lara care poate preveni ingrasarea tenului si aparitia punctelor negre, care se aplica in fiecare zi pe tenul uscat(solutia esste pe baza de alcool si aloe vera). Poti intreba de acest tratament si lotiuni pe medicul farmacist sau un dermatolog care iti poate da o reteta probabil mult mai eficienta.