| Noname_6326 a întrebat:

Ochelari de vedere sau lentile de contact? Ajutati-ma sa iau o decizie, va rog.happy In primavara anului trecut am fost la oftalmolog si mi-a spus ca trebuie sa port ochelari, dioptrii 1, 25 si 1, 00. Zis si facut.Am cautat in toate magazinele cele mai frumoase rame si am dat 900 lei pe ochelari.Cred ca i-am purtat o saptamana in afara casei si apoi doar in casa, la Tv.Imi plac ochelarii, stiu ca imi sta bine cu ei dar ma simt eu aiurea( nu in genul ca nu vad bine). Acuma le-am spart lentilele si nu stiu ce sa fac.Sa-mi schimb lentilele si sa port ochelarii sau sa imi fac lentile de contact?happy[ Fundita pentru cel care ma convinge]

7 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/imgres daca sunt asa, poarta i!

| annaloveanna a răspuns:

Eu zic sa porti ochelari deoarece sunt mai buni ca lentilele. Daca nu iti plac poti sa iti iei niste ochelari aurii cu forma dreptunghiulara foarte moderni. Poti sa cauti pe internet niste ochelari moderni.

| AlissaDăăă a răspuns:

Pai, din moment ce ai dat 900 de lei pe ei ( Banuiesc ca rama a costat aproximativ o jumatate din total ) si tie iti plac, ai putea sa le schimbi lentilele. Daca vrei lentile de contact, cumpara-ti numai ca o sa te cam usture cand le pui si cand le scoti din cate stiu eu si le poti pierde usor. Alege ce consideri tu ca este mai bine pentru tine!

| Noname_6326 explică:

Intr-adevar am dat mai mult de jumatate doar pe rame. Aprox 700 lei.As vrea sa port ochelarii pentru ca altfel as fi dat banii degeaba pe rame...

| Noname_6326 explică:

Sunt foarte frumoase ramele pe care le am, mie imi plac.Ramele sunt deasupra la lentile si dedesubt este liber.Nu stiu cum sa explic:d.Adica lentilele sunt tinute le rame doar in partea de sus.Sunt dreptunghiulari si subtiri, maro cu bej.

| Raluka98 a răspuns:

Si eu port ochelarii si ma simt aiurea cu ei si imi sta bine cu ei, dar toti imi spun ''aragaz cu patru ochi'', e naspa dar nu-i bag in seama.
Si ochelarii si lentilele sunt bune, dar te sfatuiesc sa-ti cumperi ochelarii.

| fnk_6992 a răspuns:

Alege ochelarii