| Fatanumarul1 a întrebat:

Salut tuturor am o intrebare ce parere aveti despre lentilele de contact incolore si cu dioptrii daca purtati lasa ti mi jos un mesaj va rog cum va simtiti cu ele eu port ochelarii si am minus 1 virgula 5 as vrea sa ma schimb pe lentile ca m-am saturat de ochelari

1 răspuns:
| cevdet a răspuns:

Normal, lentilele de contact pentru corectarea vederii, sunt incolore/transparente. Dar, nu sunt recomandate in orice conditii. Consulta-te cu oftalmologul tau. Trebuie sa verifice daca nu ai afectiuni care s-ar agrava prin purtarea lentilelor de contact.