| DORICE a întrebat:

Ok, am de slabit cam 7 kg. Dietele fara sport ma deprima, fiindca nu se vad rezultatele prea repede. Vreau sa slabesc sanatos si totusi nu prea mai am rabdare. Intrebarea mea este care varianta e cea mai buna: aerobic, fitness, zumba, impachetari si electrostimulari, dansuri? Fac deja dansuri populare dar doar o data pe saptamana nu e suficient si ma gandeam sa le mai combin cu alt sport si cu dieta desigur. Deci voi ce ati alege?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
| comansorin a răspuns:

Cea mai buna varianta, fa sex protejat, dar nu uita sa mananci doar salata de varza! O sa ai rezultate imediate si in acelasi timp si placute daca iti alegi partenerul cu atentie

| DORICE explică (pentru comansorin):

Ma enervati cu raspunsurile astea cu sex! Frate, tu chiar crezi ca nu fac sex? Mai bine te abtineai!

| Inna_3043 a răspuns:

Dieata este cea mai buna! Incearca sa incluzi in meniul tau mai multe fructe si legume (importante sunt : lamaia,ardeiul rosu (gras),salata si grapefruit ) si incearca sa bei cat mai multa apa + exercitii pentru abdomen si totul se va rezolvahappy si mersul pe bicicleta este foarte bun,in cazul meu, daca nu mananc mai mult decat trebuie slabesc,, ieri, de la 38 de kg am ajuns la 36 si totusi am mancat

| DORICE explică (pentru Inna_3043):

Tin dieta, dar pur si simplu nu vad rezultate! Si ma oftica! Si nimeni nu ma va convinge niciodata ca e sanatos sa slabesti mai mult de 2 kg pe saptamana. Eu daca nu slabesc sanatos, ceea ce inseamna cam 4-5 kg pe luna, degeaba ma chinui, ca ma ingras imediat la loc.

| foofoo a răspuns:

Buna. In iunie aveam 67kg, acum am 56. Am facut jogging aproape in fiecare zi, am eliminat din alimentatie junk-foodul si orice fel de dulciuri, inclusiv zaharul din cafea. In prima saptamana am slabit 2kg, si cam tot asa in continuare. Alimentatia nu trebuie schimbata radical, in opinia mea, pentru ca metabolismul se schimba oricum de la sport. Iar dietele iti pot slabi foarte usor organismul. Tin sa spun ca nu am mai alergat din septembrie, si inca slabesc aproape 1kg pe luna, fara sa imi impun restrictii in alimentatie.

| DORICE explică (pentru foofoo):

Nu prea im permit sa alerg acum iarna, pentru ca eu dintotdeauna am avut sistemul imunitar prost. Dar o sa ma duc la sala. Nu prea le am oricum cu junk-foodul. Merci

| cristinamax a răspuns:

Mersul pe bicicleta. dar sa mergi ca si cum ai fi la un concurs, adica sa transpiri. happy Sau sa alergi, tot ca la concurs! Eu asa am slabit, de la 60 de kg am ajuns la 52 in 3 luni dar am tinut si un fel de dieta. Dimineata mancam cereale cu iaurt, la ora 13 mancam orice vroiam, dar doar un singur fel de mancare, de ex: o friptura cu salata, iar seara, dar nu dupa ora 6 mancam doar fructe, oricat de multe si orice fel de fruct. Intre toate "mesele" astea e bine sa bei cat de multa apa poti tu. Bafta!

| cutepoison a răspuns:

Aerobic