| Ririru a întrebat:

Pentru inceput, NU VREAU SA SLABESC! Vreau sa ma tonific, m-am interesat de un abonament la sala si am gasit o oferta cu 4 sedinte de fitness si 4 de aerobic sau powerjumpers, ma gandeam sa ma duc o data pe saptamana la fitness si aerobic, dar vreau sa va intreb unde imi lucrez muschi mai mult la aerobic sau powerjumps? happy

Funda.

Răspuns Câştigător
| Nicky29 a răspuns:

Powerjumps cred ca se refera la sarituri si iti lucrezi doar muschii de la picioare, iar aerobic nu am facut niciodata dar nu cred ca iti lucrezi foarte mult muschi. Sfatul meu daca vrei sa iti tonifici muschii este sa faci stretching 30 de minute in fiecare zi.Am imrepsia ca la powerjumps slabesti mai mult ca la aerobic pentru ca esti nevoita sa depui mai mult efort, deci mai bine alege pentru o luna aerobic si fitness si daca nu esti multumita schimbi cu powerjumps urmatoarea luna.

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru ce vrei tu du-te la fitness mai mult decat aerobic, ai putea sa faci doar fitness

| ConstantinCornel a răspuns:

Mai bine faci aerobic.

| Ralucutaaaaa a răspuns:

Faci ce vrei, dar mai bine aerobic
succes