| ramona0506 a întrebat:

Ok, am inteles cu acele cosuri, dar pistrui?happyCum pot scapa de ei rapid?

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ori se retrag ei în mod natural ori după vârsta de 18 ani poţi face o terapie cu laser.
Pa, pa.

| ale a răspuns:

Nu prea poti sa scapi de pistrui... dupa 18 ani au inceput sa se decoloreze dar pana atunci am incercat tot felul de tratamente naturiste si nu a functionat, deveneau mai stersi o saptamana sau 2 si apoi vara se faceau la loc.Sincer o terapie cu laser nu te-as sfatui ca exista pericolul sa ramai cu pete pe fata:) sfatul meu: incearca sa te accepti asa cum esti, pistruii nu sunt un defect:) uite mai multe vedete cu pistrui:http://www.perfecte.ro/......au-nu.html

| Mefisto23 a răspuns:

Pana sa te tratezi cu laser, incearca ceva naturist : unguent de rostopasca, infuzie de rozmarin, tinctura de leurda (asta se ia cu apa plata; cred ca gasesti in plafar; te avertizez ca miroase a usturoi, dar te descurci tu), suc proaspat de papadie, feliute de lamaie, masca din drojdie de bere+suc de lamaie, ceai de cicoare(de baut dimineata inainte de micul dejun) SI evita pe cat posibil expunerea "agresiva" la soare : doteaza-te cu palarie, sapca.