| Bufferia a întrebat:

Ok,am mai multe intrebari:
1 Cum sa stau dreapta
2 Cum sa merg mai bine pe tocuri (nu acelea cui, cele ortopedice)
3 Asta e cam ciudat am o problema cu parul de pe fata,chiar daca nu se vedea eu l-am luat cu crema,acum imi este frica sa nu creasca mult mai mare si mai vizibil, ce e de facut (mustata perciuni )adica am parul negru si mereu am fost obsedata sa fie totul perfect.
4 Am o problema cu greutatea am 1, 64 si 50 kg si mi-se pare ca m-am ingrasat,cum am un control bun nu ma infometez,fac sport dar parca nu vad nimic diferit, adica fac sport din vara e adevarat ca am mai slabit dar acum parca nu se mai simte diferenta.
5 Cum scap de cosuri sin puncte negre (am si eu 2 cosuri si ma plang destul de des )
6 Cum sa am mai multa incredere.
Nu,nu e vorba ca as fi urata sau ceva dar sunt lucruri care ma deranjeaza la mine, cum fac sa le indrept .....Inainte sa intrebati am 15 ani si nu pot merge la saloane (pentru ca nu vreau sa o incarc pe mama cu mai multe chestii, adica sa ii cer bani si pe asta ) si nici la dermatolog ca nu ppot sa merg in Bucuresti de fiecare data cand se intampla ceva.
Am inceput sa cred ca poate fi o dereglare hormonala sau ceva de genul.
Acum de-abia astept leacurile voastre naturale(sau creme cu comanda online desi prefer natural pentru ca am pielea sensibila)

4 răspunsuri:
| AIKOcaNoNYu a răspuns:

1. Incearca ca in fiecare zi sa cari pe cap o carte si sa mergi cu ea prin casa. Stiu ca suna ciudat, dar ajuta. Sau ai putea incerca sa dormi fara perna.
2. Incearca sa nu te uiti in jos cand le porti, si stai dreapta cand umbli cu ele... sau incearca sa umbli ca fotomodelele, un pas in fata celuilalt.
4. Eu zic ca inaltimea ta si greutatea sunt perfecte. Ai fi subponderala daca ai mai slabi. Esti perfecta asa cum esti :*
6. Cum sa ai mai multa incredere in tine? Asculta aici : sa nu te doara nici in cot de ce crede lumea despre tine. Sa fii tu insuti cand esti cu cei din jur. Sa intelegi ca toti suntem diferiti, si ca toti avem idei si principii diferite. Iubeste asa cum esti. Sa stii ca nu mai exista o alta persoana ca tine, asa ca fii tu insuti, nu incerca sa copiezi pe nu stiu cine, ca toti suntem gresiti, din fire. Fii tu insuti, si iubeste-te asa cum esti. Asta iti va da incredere.

| Bufferia explică (pentru AIKOcaNoNYu):

Multumesc happy si chestia e ca sunt eu insami si nu copiez pe cineva dar ma refer cum sa am mi multa incredere in cum arat si sa scap de obsesia asta de perfectiune, chiar daca stiu ca nu exista.

| keepcalm99 a răspuns:

1. Cand mergi folosesti o carte pe care ti-o pui pe cap..si exersezi
2. La fel ca la "1"
3. Mare greseala...trebuia sa fii linistita (nu o sa creasca cu viteza luminii..insa se va vedea mai pronuntat)
4. N-ai problema cu greutatea. Continua sa ai o alimentatie bogata in vitamine, carbohidrati si enzime si dai cu sport inainte.
5. Pasta de dinti
6. Incearca sa iti tii tenul cat mai curat. --crede in tine, in ceea ce esti, in ceea ce faci+ mult tupeu.
7. Good luck!