| anonima0417 a întrebat:

Ok deci ma simt super prost
Azi am fost in mall sa-mi iau haine pentru liceu, nu credeam ca nu o sa ma descurc in mall ul respectiv si efectiv abia de am gasit un magazin din care sa-mi iau haine si am cautat tot mall ul si nu gaseam bershka si pull&bear
Chiar nu stiu ce sa ma mai fac, voiam sa-mi iau hainele din mall, si cred ca o sa merg in Afi Palace Cotroceni avand in vedere ca e mult mai organizat
As putea sa mi comand haine de pe site urile magazinelor? Chiar nu stiu ce sa mai fac sa nu ma mai simt asa
Va rog, nu mi dati hatelaughing)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu ai de ce să te simţi prost! Fiecare persoană preferă lucruri diferite, şi aici se încadrează şi cumpărăturile (online sau direct din magazin). Dacă eşti încrezătoare în faptul că hainele ţi se vor potrivi (avantajul de a merge direct în magazin e faptul că le poţi proba acolo pentru a vedea dacă o haină îţi e potrivită), nu văd de ce nu ai comanda direct de pe site, pentru confortul tău şi pentru a nu te mai chinui atât cu căutatul magazinelor şi plimbatul prin ele.
Majoritatea magazinelor (sau chiar toate, că tot suntem în anul 2019) au şi opţiunea de a comanda online pe site-ul lor, aşa că, nu te simţi în niciun fel, pentru că nu ai de ce, şi doar... Go for it! ☺

| anonima0417 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc ai perfecta dreptate si acum ma simt mult mai bine jur!

17 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Iar alte persoane se simt prost pentru ca incep scoala si nu au bani de rechizite, deh mai fata tongue ce sa facem, si culmea prostiei, sa mai vi sa te mai si lauzi aici, cand alti poate nu isi permit nici pachetelu zilnic la scoala, of of... p.s de modestie ai auzit? Eu cand eram putoi ma imbracam cu orice firma.Nici acum nu ma uit dupa firme, eu nu platesc firma, eu platesc materialu, asta asa ca o lectie de modestie happy

| anonima0417 explică (pentru Liviu):

De ce sa se simtă prost? Nu e vina mea frate, pur si simplu m-am simtit mai bine punand o intrebare, ce vrei sa le fac? Zici ca am spus "m-am dus sa ma imbrac de la guess si gucci si nu mi-a placut nimic", usor cu gandirea comunista. Am si haine care nu s de firma

| Liviu a răspuns (pentru anonima0417):

Nu sunt comunist daca te face sa te simti mai bine.Insa multi copii umbla pe TPU si poate nu au bani si si-ar dori.Insa e cam dificil sa explici modestia cuiva care are din plin de toate laughing si nu, nu sunt gelos, daca vreau imi pun si eu o rochita laughing chiar daca is barbat haha...capu sus kiddo, si invata ce-i modestia.

| Salontanul a răspuns (pentru Liviu):

Las-o, Liviu! Nu are educatie si nu stie ce- aia modestie. Astia-s copii crescuti in puf si care n-au fost pusi la munca. Ei cred ca totul li se cuvine, ca nu conteaza ceilalti.

| Salontanul a răspuns (pentru Liviu):

Si apoi de ce s-o contrazici cand ea a spus cum se simte? laughing

| Liviu a răspuns (pentru Salontanul):

Da,pai...nu stiu, fiecare se simte cum poate, cu cine poate laughing acu ce sa fac eu? cum sa imi permit sa o contrazic?

| anonima0417 explică (pentru Liviu):

Dragule, banii sunt ai mei, stransi din makeup, nu mai am voie sa spun o intrebare ca vede nu stiu cine? Toti avem dreptul sa intrebam ce vrem

| anonima0417 explică (pentru Salontanul):

Am fost crescuta greu si am invatat sa castig bani din pasiunile mele. Nu mai comentati ampulea daca nu stiti situatia si fara sa cunoasteti

| Salontanul a răspuns (pentru anonima0417):

Da! Se cunoaste! Si apoi n-am vorbit cu tine. Asa ca vezi-ti de "necazurile" tale si faptul ca te simti asa cum esti.

| Salontanul a răspuns (pentru Liviu):

laughing

| anonima0417 explică (pentru Salontanul):

Foarte trista educatia ta, sincera sa fiu. Încă mai exista oameni ca voi care practic fac misto?

| Liviu a răspuns (pentru anonima0417):

Tre sa formulezi altfel intrebarea, intrebarea ta e prost formulata.Un exemplu pentru tine domnisorica.Invata sa pui intrebari, sa numai fi luata la misto.Fi atenta, o intrebare mult mai frumoasa era asa. "Aveti idee unde pot gasi hainele de la firma 'puma'(exemplu)? ca am fost in x magazin si nu aveau" Era mult mai ok, in schimb tu in intrebarea ta, ai vrut sa pari superioara, si normal ca apare unu ca mine care te ia la draci, si iti bate frumos nasucu ala pudrat ca deh. Si in plus ultima fraza cu " va rog nu imi da-ti hate " denota faptul ca esti constienta cat de idioata e intrebarea.Eu ti-am facut o critica constructiva, nu treubia sa te strofoci, toti gresim, si eu si toti, dar cand cineva imi arat frumos unde am gresit, imi recunosc greseala si incerc sa o dreg.

| anonima0417 explică (pentru Liviu):

In primul rand, nu am jignit pe nimeni si ar trebui sa respecti daca vrei sa fi respectat, sa nu mai iei la misto o "domnisorica", am spus sa nu mi dati hate pentru ca cel mai probabil s ar fi gasit unu "valeu dar tu numai haine de firma vrei", si chiar nu am chef de comentarii aiurite. Am formulat destul de ok intrebarea. Cea mai mare problema a mea era ca ma simteam prost ca efectiv nu am gasit nimic, nu ca vezi doamne sunt o rasfatata care vrea sa gaseasca tommy si pacco rabane prin nu stiu ce magazine. Acum fiecare cu parerea lui, nu e ca si cum ai schimbat ceva

| Liviu a răspuns (pentru anonima0417):

Nu vreau sa schimb ceva, in fond nimeni nu se schimba pentru cineva.Ci doar vreau sa intelegi faptul ca anumite persoane se pot simti lezate de intrebarea ta.Ca poate nu isi permit, Si felu in care ai formulat da de inteles ca esti cu nasu pe sus. Evident, modestia e cheia succesului.Ca sa iti dau un exemplu, eu masina mi-o duc doar in reprezentanta autorizata,opel,BOSCH, s-a.m.d Dar evit sa aduc asta in discutie, pentru ca e de prost gust. Daca am vreo intrebare, o formulez in un mod in care sa nu par superior.E ok daca ai gusturi si iti permiti sa iti intretii gusturile, dar trebuie sa o facem in un mod in care sa nu deranjam pe cei care sunt mai putin norocosi. Puteai intreba frumos unde poti gasi lucruri de la brandu X? si era mult mai ok.Nu interesa pe nimeni unde te duci tu sa cauti, sau ca ai umblat x ore in magazin.Eu doream ca tu sa intelegi asta, pot admite ca am fost putin dur in exprimare, toti gresim! Ideea e ca sa intelegi ca trebuie sa ne gandim si la cei care nu au happy Aici intra multi copii, si multi si-ar dori multe, poate parinti abia le asigura strictu necesar.In anul 2008 cand am terminat eu generala, toti ne imbracam la fel, rar care avea un puma, sau adidas

| alina2k18 a răspuns:

Uita-te pe Fashion days si vezi ce reduceri sunt, sau ce iti place adauga la favorite si uita te zilnic sa vezi daca s-au redus.
Poti sa comanzi si de pe net, h&m, zara, cropp, reserved au siteuri.

| anonima0417 explică (pentru alina2k18):

Multumesc! cred ca o sa pun o comanda pe sinsay