| mary4567 a întrebat:

Par lung, saten. ce coafuri de vara imi recomandati?

5 răspunsuri:
| AnnePlatt a răspuns:

Depinde cum ai parul (cret, drept, ondulat) uite siteul asta: http://www.elegantza.net/2010/05/coafuri-de-vara-pentru-par-lung.html

Stil impletit – O idee de stil impletit este usor de realizat pentru parul lung. Desparte parul cu o carare pe mijloc, apoi fa doua impletituri franceze, in fata pe ambele parti. Se poate adauga aceastei coafuri bucle si volum pe partea din spate, pentru un look natural, dar chic.
Coada de cal – Se realizeaza simplu prin netezirea parului, prinderea intr-o coada normal la spate in varful capului cu un elastic mai gros, iar apoi se desparte o suvita de par care se roteste in jurul elasticului si se prinde cu o agrafa sub par. Un look sofisticat daca optezi pentru o asemenea coafura.
Semi-prins - Pentru aceasta coafura parul trebuie intins perfect. Aceasta este o coafura deloc extravaganta, dar care capteaza mereu atentia. De exemplu aceasta coafura cu par super drept, tapat pe partea de sus si apoi prins pe jumatate la spate ta avantajeaza si iti scoate in evidenta trasaturile fine ale fetei. O astfel de coafura merge atat ziua cat si la ocaziile de seara.
Multe impletituri-Impleteste mai multe suvite, dar sa nu fie 3-4 ci vreo 10-12. Parul il poti prinde intr-o coada de cal ca sa arate ai cool.

| MeAndMe1000 a răspuns:

Iti recomand ceva simplu, cum ar fi o coada de cal care sa fie prinsa in fata sa arate mai bine, sau prinsa sus.Pentru seara,cand este mai racoare,iti recomand sa porti parul despletit si cu o coronita,daca vrei altfel, atunci poti sa il prinzi jos, la varfuri.Cand vrei sa iesi in oras cu prietenii iti recomand sa porti parul pe spate si cu o palarie, ca sa vina mai bine.Vara placuta in continuare!

| misscuriosity a răspuns:

Poti sa-ti prinzi parul intr-o coada de cal, coc. impletiturile sunt in trend vara asta. vezi pe net niste exemple de impletituri faine si incearca sa le realizezi. ataseaza si niste floricele mici pentru un look fresh si coafura e gata.

| YoPOFOleTz a răspuns:

Coada intr-o parte sau tundel pana la umar si fal cretwinking