| Văcăreanu_Cosmyna_2000 a întrebat:

Păreri despre șamponul Gerovital antimătreață cu Ichtiol?

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

În cazul în care te confrunți cu mătreață, cel mai bine folosește șamponul de la vichy antimătreață pentru scalpul normal-gras.
Costă ceva mai mult față de un șampon obișnuit, dar merită.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bun anti mătreață mi s-a părut cel de la vichy, îl găsești pe farmacia tei pe la vreo 34-40 de lei comparativ cu farmaciile unde e 50-60

| WhiteLife a răspuns:

Ichtiolul este un antiseptic destul de bun, insa nu știu cum se comporta în legătură cu matreata. Matreata este produsa de o ciuperca din genul Malassezia și pentru a scăpa de ea este nevoie de un sampon cu substanțe antifungice.