| Andreea_Nicoleta_2000 a întrebat:

Parfumurile de pe olx, sigilate si cu codul care merge scanat, credeti ca ar putea baga fake uri? Am gasit un parfum foarte ieftin pe olx si cu cod de bare înăuntru e sigilat, dar nu vreau fake uri. Ma gandesc ca avand codul inauntru si fiind si sigilat nu au ce sa falsifice.

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Poftim in acest videoclip poti vedea clar deosebirea dintre original si fake https://www.youtube.com/watch?v=qV_s07ljlP0
si bineinteles si cele fake au inauntru cod de bare si ceva ieftin nu poate fi original.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Atunci dă tu pe un parfum original 500 de euro dai?

| timidu89 a răspuns:

Sunt fake 100% alea de pe olx. Doar nu crezi ca un parfum Dior Sauvage ti-l vinde cineva cu 200 lei? laughing Eu nu cumpar decat din magazin parfumuri. In site-uri nu am incredere.

| 120bulevard a răspuns:

Da, unele coduri sunt false.

| Aurora99 a răspuns:

Aproximativ 90% din toate parfumurile cunoscute sunt fake. Chiar si alea de cateva milioane din mall. Evident ca si alea de pe olx sunt fake, asta pentru ca originalele sunt cateva zeci de milioane, literalmente. Esenta pura este foarte scumpa si tare, ce-i drept, poate te tine o viata intreaga, tocmai de-asta exista ce stim ca "apa de parfum". Este variante foarte diluata. Parerea mea este sa optezi pentru cele de pe olx si boutic-uri sau orice alta platforma daca doar vrei sa achizitionezi parfumuri care miros placut si care nu-ti golesc buzunarul.

| andreidmbm a răspuns:

Chiar daca are codul in interior, ele pot fi fabricate in fabrici fake, si la noi au gasit cateva fabrici fantoma, intr-adevar ca nu de parfumuri, dar asta nu inseamna ca nu e posibil sa existe.

| Woodsz a răspuns:

Normal ca sunt fake-uri, de ce le-ar lua cineva originale si le-ar vinde ieftin?