| DinaraStakhovska a întrebat:

Am parul foarte tocit la varfuri. Stiu ca trebuie sa il tund dar intai am zis sa incerc niste sampoane minune. Mi-am cumparat un sampot Elseve Anti-Rupere Reparator si un balsam Elseve-Nutri-Gloss.Are ceva daca combin aceste doua produse, adica daca nu am balsamul la fel ca samponul, samponul nu isi face efectul?

Răspuns Câştigător
| FrageAntwort a răspuns:

Părul despicat, tocit este datorat mai multor factori şi este destul de neplăcut datorită aspectului său inestetic. Şi eu folosesc două produse diferite, şampon şi balsam, însă acum depinde de felul cum reacţionează părul tău la produsele respective. Ţi-aş sugera totuşi să te tunzi, deoarece părul odată despicat, tocit la vârfuri va continua să se deterioreze. Ai putea să întrebi în farmacii, unde ţi se va recomanda un tratament special pentru părul tau. Eu aşa am procedat şi farmacista m-a ajutat. Atenţie cu expunerea părului la soare, a vopsirii acestuia, precum şi în utilizarea uscătorului sau a plăcii de îndreptat părul. Aceşti factori enumeraţi deteriorează părul.

2 răspunsuri:
| Raawr a răspuns:

Hey buna, eu iti recomand sa iti cumperi un sampon Nivea de la farmacie

| MadaLinaMadeline a răspuns:

nu isi mai face efectul deci te sfatuiesc mai bine sa te speli intai cu samponul si apoi balsamul dar nu sa le aplici pe amandoua in acelasi timp si dupa aceia daca mai ai probleme cu parul iti ei spicurile