| anonim_4396 a întrebat:

Parul meu absoarbe mirosurile foarte repede, mai ales pe cele neplacute (tutun, aer inchis, miros de  cantina, etc). Ce pot sa fac ca sa nu mai prinda mirosurile din aer?

5 răspunsuri:
| anca943 a răspuns:

Ai 2 variante:1) Parerea mea este sa eviti locurile inchise
2) Spala-ti mai des parul dar cu sampoane care face parul matasos
Nu stiu cat te va ajuta.Eu iti urez mult noroc
Cu respect
ANCA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, evita si tu pe cat poti spatiile inchise, pline de miros de mancare. Spala-ti parul cam la 3, 4 zile, foloseste un balsam si eventual si o masca, cu timpul, parul tau va capata un miros placut si nu vei mai avea probleme.Nu stiu daca ajuta cu ceva la ti-l prinzi in coada sau strans la spate.Mai exista tot felul de produse pentru par, de la spray pentru pieptanare usoara, pana la spray pentru par, care ii da un miros placut, care persista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Evită acele spații cu astfel de mirosuri, și dacă totuși frecventezi acele locuri în mod normal trebuie să te speli pe păr.
Sunt parfumuri pentru păr care mai combat aceste mirosuri. Se găsesc în comerț.
Dacă ai părul lung, poți să-l prinzi într-un coc, ceva!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te tunzi la chelie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tine parul legat, prins in coc si acoperit, daca esti bucatareasa, chelnerita, ma rog, lucrezi in mediul ala.
Spala-te de cate ori e nevoie, adica dupa fiecare " vizita " in locurile alea, chiar in fiecare seara daca e nevoie!