| DontLetMeGo a întrebat:

Parul meu este saten inchis iar eu as vrea sa modific ceva la el, dar cu un sampon nuantator. Nu stiu exact ce nuanta vreau, mie mi-ar place un roscat dar habar n-am daca ar prinde.
Dupa ce imi recomandati culoarea, spuneti-mi si un sampon nuantator pe care il credeti voi mai bun big grin
Iar daca imi vopsesc doar o parte din lungimea parului, fara sa ma ating de cel de pe cap...mi se pare interesant, voua?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Uite cum mi-a iesit mie roscatul pe saten : http://therhythmofheels.wordpress.com/2012/03/04/before-after-techno-red/

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Uite aici mai multe sugestii: http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| OrdinaryGirld a răspuns:

Heii. Nuanta parului meu e tot saten inchis si mi-am facut de curand suvite roz.Se vede foarte bine. Poti sa incerci si roscat deschis sau albastru, se vad la fel de bine.winking

| Oana92 a răspuns:

Nu o sa prinda samponul pentru ca ai nuanta inchisa la par si pentru ca nu e decolorat. Poate prindea daca erai blonda.

Cum adica sa iti vopsesti doar o parte a parului? Ar arata ca un par vopsit cu mult timp in urma si care a crescut. Eventual ai putea sa iti vopsesti partea de jos a parului sau varfurile.

Culoarea se alege si in functie de nuanta parului, dar si in functie de cum arati. Din negru inchis nu vei face niciodata blond deschis si nici nu ar arata bine daca esti foarte inchisa sau foarte deschisa la piele.

| Alsodrfegnha a răspuns:

Mooooooorrr rolling on the floor)

| DontLetMeGo explică (pentru Alsodrfegnha):

Mori, scumpo. Incerc sa iau o decizie, etalati-va umorul nereusit in alta parte, ok?

| Alsodrfegnha a răspuns (pentru DontLetMeGo):

Ma', eu inca astept un raspuns ca lumea, ca si eu sunt in situatia ta, dar toti iti spun de cate culori au ei in cap si cum se tund, nimeni nu iti da un raspuns clar. So, don't blame me. Is their fault laughing

| Alle13c a răspuns:

Si eu am parul saten. Am fost prima data roscata la varfuri iar acum m-am facut blonda tot la varfuri. Da foarte bine in ambele variante happy

| DontLetMeGo explică:

Poftim?