| VladuCristianCo a întrebat:

Am o problema cu parul, este tare sârmă cum se spune il am si ondulat chiar daca se ingrasa nu străluceste sau sa fie mai fin. Stiti ceva remediu naturist vreau sa fie moale si fara volum

4 răspunsuri:
| Ara997 a răspuns:

Spala-l,clateste-l cu apa de ploaie.

| IIIshaneIII a răspuns:

E parul tau nu ai ce face, decat diverse artificii pe termen scurt

| cezar003 a răspuns:

Ulei de: palmier, cocos, masline
Dupa baie cand este parul umed, masezi bine parul cu unul dintre aceste uleiuri si lasi sa actioneze cam 30 minute dupa care desigur sampon preferabil cu extract de aloe sau cocos si clatesti bine... dupa 3 astfel de operatiuni care ar trebui sa dureze cam o saptamana parul va fi cum doresti.Dar parul care va creste si nu a fost tratat astfel i-l reiei asemenea dupa 6 luni si refaci tratamentul
Exista si un fel de crema din Franta cu extract de cocos sau "unt de karite" dar este scump si are efect doar pana la prima spalare

| cezar003 a răspuns:

Daca ai parul scurt si te tunzi in fiecare luna...i-mi pare rau esti un arici tongue