| 45731253469 a întrebat:

Salut.Cine stie un remediu pentru parul gras? Am incercat mai multe shampoonuri pentru par gras si nu e nici o schimbare...Si as mai vrea sa stiu de ce se ingrasa atit de repede pentru ca inainte nu aveam problema aceasta.Dau Funa :*

Răspuns Câştigător
| SORi16 a răspuns:

Parul se ingrasa si se deterioreaza pe baza de stres. Foloseste produsele de la syoss dau rezultate foarte bune? Sa nu folosesti uleiuri si alte minuni.Nu-ti pune mana in par si nu te pieptana prea des.Chiar daca parul este gras sa nu-l speli in fiecare zi, o sa se inrautateasca

4 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Foloseste sampon pentru par gras. De asemenea, nu stiu ce varsta ai tu si daca poti, insa daca te vopsesti, parul nu va mai fi la fel de gras. Ti-o spun din proprie experienta.

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Se ingrasa asa repede pentru ca l-ai spalat probabil de mai multe ori sau nu l-ai spalat destul de bine! Foloseste sampon Head&Shoulders si balsam de la Garnier! Poti sa iti prepari si masca de par (bati 2-3 oua depinde cat de lung e parul, il pui pe par masezi bine, infasori parul intr-un prosop si sta 10-15 min, cu el si dupa aia te speli normal
! Bafta si sper ca te-am ajutat!

| motherfuckerstyle a răspuns:

Du-te la dermatolog, avand in vedere ca samponurile speciale nu au avut efect cred ca ti.ar trebui un tratament profesional.

| ZuZuDuDu a răspuns:

Buna incearca cu samponul Clear sau Garnier! Eu nu am problema asta dar cunosc oameni care o au si asta folosesc!