| Rez0o a întrebat:

Pe 10 acum merg la o nunta am parul pana la umar si nu stiu cum sa-l aranjez! o idee?

Răspuns Câştigător
| sddsdsdewre a răspuns:

Fatil dret, or cret si puneti o floare sau o clema in par.

9 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Poti sa ti-l ondulezi usor si sa ti-l lasi desprins, sa-ti iei primele suvite din fata, cele mai apropiate de frunte, si sa ti le prinzi la spate cu o clema. Poti sa-ti prinzi o coada folosind o clema cu model de floare sau de fluture si sa-ti lasi cateva suvite sa cada. Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| Jadis a răspuns:

Deoarece ai parul pana la umeri nu sunt chiar asa de multe coafuri deoarece il ai cam scurt.

Poti sa ti-l lasi desfacut si sa il indrepti.

Poti sa-ti pui o funda mare in par sa nu fie prea sec.

Pti sa iei o parte din par si sa-l prinz la spate cu o floare mare.

Ai putea sa ti-l ondulezi.

Prinde-l la spate intr-o coada si lasa afara o suvita sau doua pe care le poti indrepta sau ondula.

Lasa-ti parul desfacut si onduleaza suvitele din fata.

Ia primele suvite din fata (mai groase) si prinde-le la spate cu o funda. Restul de par adu-l in fata.

Fa-ti o coada pe o parte. (pe care o poti ondula daca vrei)

| Cherry56 a răspuns:

Http://www.youtube.com/user/lilithedarkmoon intra aici gasesti o multumine de coafuri super:X

| Oliveoo a răspuns:

Ai putea sa il prinzi intr-o coada in spate si tapat de la radacina, poti sa il prinzi intr-un coc, poti sa il intinzi si pe alocuri ondulatlove struck, poti sa il tapezi simplu, poti sa il ondulezi tot.
Nu mai am idei thinking
Sper ca am ajutat.kiss

| Ioana_9117 a răspuns:

Intra pe weheartit.com si scrie hair si dai search sau ceva de genul.o sa gasesti. baftahappy

| anonima13 a răspuns:

Onduleaza.l(dar nu cu bucle mici ca sarmalele), daca ai breton aseaza.l intr.o parte, daca nu ai prinde asa lung sus cu un clestisor micut sau 2 agrafewinking

| Bitzzzz a răspuns:

Http://www.google.ro/......tp?/search

UITE AI AIKI :-*:-*-:*

te pup

| GeorgeGabriel a răspuns:

Il tapezi si faci suvite cu ceara sta super asa face mama

| DeeaDedeea a răspuns:

Poti sa iti pui bigudiuri si in fata il tapezi si il legi cu o clamita asortata tinutei