| anonim_4396 a întrebat:

Pe voi parintii v-au incurajat sau descurajat sa va lasati parul foarte lung?

13 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Mama intodeauna spunea ca un par mediu e mai usor de intretinut de exemplu o tunsoare bob. si ca parul lung laliu si nearanjat e taranesc si demodat.Ar fi preferat intodeauna un par asa http://www.google.ro/......tp?/imgres decat http://www.google.ro/......tp?/imgres insa eu ca un copil rau ce sunt m-am tuns asa:))
http://www.google.ro/......tp?/imgres acum mi-a crescut si uurmeaza sa ma tund miercuri http://www.google.ro/......tp?/imgres

deci... fac cum vreau eu

| Siracuzia a răspuns:

Bună! Păi nici una, nici alta, numai că mă bate mama la cap să îmi tai vârfurile foarte des că se încurcă. Părul meu e lung, aproape de fund.

| AikkoxD a răspuns:

Părul meu e exact aşa: http://www.ladyhairstyles.com/......-girls.jpg

mama- batman, batman, să îl tai. Până la urmă tot ca mine a ieşit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama spune că nu mi-ar sta bine cu părul scurt şi că dacă m-aş tunde scurt i-ar părea rău.
Pe mine nu m-a încurajat sau descurajat nimeni din familie, dar eu am decis să îmi las părul lung.

| rutanklan a răspuns:

Pe mine m-au descurajat sa ma mai fardez si sa port rochii decoltate. Au spus ca baietii de varsta mea nu au voie sa poarte asa ceva.

| LittleMønster a răspuns:

Niciuna din cele de mai sus.Parintii mei imi dau voie sa am un stil propriu, sa ma tund cum vreau, sa ma imbrac cum vreau si tot tacamul.

| anutza6117 a răspuns:

A fost lung dar m-am tuns(nu baieteste) pentru ca iti mananca din calciu. poti sa te tunzi in scari, bob lung sau il filezi. tunde-te cum vrei este alegerea ta fundita?

| Myrru a răspuns:

Nici una nici alta, mereu am ales eu ce vreau sa fac cu parul meu, daca vreau sa ma tung sau sa il las lung. Parul tau, alegerea ta

| annmarie a răspuns:

Eu am parul lung de cand ma stiu. Chear din potriva mama nu ma lasa sa mi-l tund scurt.

| lonelyysoul97 a răspuns:

Mama a fost intotdeauna de acord cu deciziile mele.Am avut parul lung, dar l-am avut si scurt pentru o perioada si nu mi-a zis nimic.Intotdeauna a fost decizia mea in legatura cu parul si mama m-a sustinut de fiecare data

| Iulian_Robert_1997 a răspuns:

Mama spune ca nu o sa imi stea bine cu parulung si ma descurajeza si nu mil mai las lung dar tu sa nu o faci nu te lasa batut

| roxyy1 a răspuns:

Descurajat si aveau dreptate

| crissa12 a răspuns:

E parul tau pana la urma. Faci ce vrei cu el. Te tunzi cum crezi ca ti-ar sta bine.