| Eu_5933 a întrebat:

Intrebare pentru fete: voi cum tineti parul cand dormiti? Am inteles ca nu e bine pentru par sa il lasati liber, dar nici sa il prindeti in coada... eu am par mediu spre lung si des...

fundita big grin

Răspuns Câştigător
| Aiicha a răspuns:

Eu imi fac coada impletita lejera, nu e bine sa ti-l tii legat noaptea coc sau coada ca asa va fi mai fragil si va cadea mai des. Daca nu iti place coada impletita poti sa ti-l lasi liber.Asa ii faci si un bine parului si nu se va rupe asa de des daca il tii mereu strans, si va creste si mai repede iar varfurile nu se vor toci asa repede.winking

17 răspunsuri:
| G a răspuns:

Eu dorm cu el liber, sau daca peste zi l-am avut prins, mai dau drumul putin la elastic ca sa nu fie strans si ma culc cu el asa.

| crisS a răspuns:

De obicei il tin legat in coada lejer la baza capului.Nu e bine sa il lasi desprins deoarece acesta, in timpul nopti, se freaca de fata irita si chiar duce la aparitia cosurilor.Acum consider ca in cazul in care il prind lejer nu are nimic.

| blackspell a răspuns:

E bine sa il protejezi, sa nu il freci de perna, ca se incurca, se ingrasa, se matuieste. cel mai bine intr-o coada impletita! daca nu vrei sa stea ondulat dupa ce a stat in coada, poti folosi cum spune si ray o bandana. dar e bine sa respire!

| abcdefgh a răspuns:

Buna! Cel mai bine e sa il lasi liber. Nu e mare chestie sa te speli pe cap.La urma urmei nu se va ingrasa asa repede adica abia te ai spalat si dimineata te trezesti cu el gras. E bine sa te speli de 2 ori npe sapt.Lasa-l desprinsbig grin

| Rayyy a răspuns:

Daca il las liber, se ingrasa foarte repede, iar daca il prind, sta bleg si fara volum dimineata...
Eu mi-l pun intr-o bandana, stii, din aia care acopera tot parul.si dimineata nu am nicio problema love struck

Ar trebui sa incerci!

Fundita?batting eyelashes

| † RคŁûċค ◕ a răspuns:

Eu il tin desprins, pentru ca in restul timpului il tin in coadahee hee

| Miruna_7873 a răspuns:

Pai de obicei il las desfacut. E mai bine decat prins oricum :*.

| Mony a răspuns:

Pai eu obisnuiesc sa il prind in coada (nu strans). Nu prea il las desfacut (foarte rar) deoarece dimineata sta aiurea...nul mai pot pieptana normal ca nu stasad...si eu am parul c-am asemanator cu al tauhappy

Poate ca nu-i biine sa-l lasi desfacut sau prins... da eu prefer sa-l prind in coadahappy

| Art a răspuns:

Eu m`am obisnuit ca seara sa mi`l prind in coc.sau mai e ok pentru par, sa ti`l impletesti(nu strans)...

| Ana_8420 a răspuns:

Parul lung si des : Ideal pentru coditele impletite.

Ele dau un aspect de ondulat si il mentin descalcit.

In caz ca nu iti sta bine cu parul ondulat, nu poti face altceva decat sa-l lasi liber. Eu il las tot timpul liber, numai grija parului n-o mai am cand pic de oboseala...

| pUpSiQQQQ a răspuns:

Si eu am parul des, de obicei imi impletesk cosite, e foarte comod...

| coconuts a răspuns:

Cateodaata in coada
cateodata desprins

tine`l prins

ca nu are nimic

[credd]
hee hee

| Ramona_5995 a răspuns:

Eu noaptea il prind, dar se desface pana dimineata, deoarece nu l prind strans, ci doar "de forma".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cele mai multe ori dorm cu el liber. Vara il prind... il impletesc. Nu-l suport pe caldura mare.

| AdRyAnA3 a răspuns:

Sora mea are parul mai lung ca tine si noaptea si isi face coada impletita si dimineata cand is da jos coada e la fel ca seara dar nu se incalceste de oc

| sweetgirl_2938 a răspuns:

Eu il las liber... si nu are nimick ca si eu am tot asa paru...lasal liber sau intrebati coafeza

| Sanddra a răspuns:

Nu, sa stii ca foarte bine sa tii parul liber cand dormi fiindca daca il legi si dimineata ii dai drumu iti ramane semn cum a fost prins cu omiduta.Eu intotdeauna fac asa. Pupici!