| Amelya02 a întrebat:

Pentru ce se foloseste primerul , apa termala si apa tonica?
Un raspuns detaliat va rog frumos! *fundita*

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Alecsa11 a răspuns:

Primerul (de ochi, de buze, de ten, etc.) se foloseste inainte de aplicarea fardului (fondului de ten, rujului, depinde ce primer e, dupa cum am spus, dar o sa vb despre fard, ca mi-e mai usor) pentru a rezista mai bine (fardul, adica) si pentru a face culorile mai "puternice", adica asa cum sunt pe paleta. Apa termala si apa tonica au diferite utilizari. Cand e cald, le poti folosi pentru a iti racori tenul. Apa tonica o poti folosi dupa demachiere, in loc de lotiune tonica, pur si simplu o pulverizezi. Apa termala poate fi folosita, de asemenea, si pe post de "fixator" ( nu stiu exact cum sa zic in romana) al machiajului, adica un fel de "primer" de sfarsit. laughing Sper ca ai inteles explicatia mea.

| Amelya02 explică (pentru Alecsa11):

Tu de la ce firma folosesti, costa mult?happy

| Alecsa11 a răspuns (pentru Amelya02):

Primer pentru ochi de la elf, e 8 lei pe site si e cel mai bun din ce am folosit. (http://www.eyeslipsface.com.ro/products_ro_1_1_0_66_65-NEW-Primer.php). Pt fata nu am nevoie, iar ruj nu folosesc asa ca nu stiu sa iti spun. Apa termala de la Vichy e aprox 30 lei, iar tonica o am pe asta http://www.webfarm.ro/......0-ml.html. Sper ca te-am ajutat.

| Amelya02 explică (pentru Alecsa11):

Pff ai raspuns prea tarziu si deja am oferit funda. Ti-am dat doar vot inteligent! Mersii.

| Alecsa11 a răspuns (pentru Amelya02):

Eu nu am raspuns pentru funda cum fac altii si dau copy-paste de pe cine stie unde. Eu raspund cu intentia de a spune ceva folositor si de ajutor. Asa ca stai linistita happy

Răspuns utilizator avertizat