| AndreeaAnghel2411 a întrebat:

Ce este pentru voi iubirea? Funda pentru cel mai frumos si detaliat raspuns! happy

Răspuns Câştigător
| Lina0309 a răspuns:

Dupa parerea mea, iubirea este viaţă. Şi dacă îţi lipseşte iubirea, îţi lipseşte viaţa. Daca traiesc pentru a avea un scop in viata, atunci vreau ca acela sa fie gasirea iubirii adevarate, iar daca nu o gasesc, prefer sa mor incercand. Iubirea este ceva atât de deosebit încât n-o poţi ascunde, unde există, nici s-o simulezi, acolo unde nu există. Iubirea este recunoasterea sufletului tau in altul. happy

6 răspunsuri:
| wolder a răspuns:

Cel mai frumoas sentiment
Si singurul sentiment din lume pe care poti sa il explici atat de greu

| PotcaPădurii a răspuns:

Un rahat de caine in care calci.Te murdareste si cel mai probabil te irita. Ma rog, asta doar daca nu esti Tanti Aglaia si crezi ca o sa castigi ceva. Si a dracului, chiar ti se intampla.
Nu stiu ce am debitat pe-aici, dar sunt frustrata, iar chestiile pe care le scriu cand sunt frustrata nu au sens.

| Black_Ics_1995 a răspuns:

Pentru mine iubirea este acel sentiment care imi da puterea sa termin orice treaba, antrenament am ca-sa o pot vedea!

| punktum a răspuns:

Sti,eu cred, ca iubirea este cea mai rea, si mai inselatoare chestie micuta, pe care nimeni nu a vazut-o, dar uni au simtito.Si oricat ai incca nu poti sa fi unul cu persoana iubita. Orice dagoste e trecatoare, da cat suntem tineri e bine sa traiesti i iluzia ca iti vei intalni printesa adormita, sau printul fermecator pe armasar alb...parerea mea...

| ValyAlex a răspuns:

Singurul sentiment care nu-l poti explica, iubirea nu se explica ci se simte si se demonstreaza!

| ioana1499 a răspuns:

Iubirea e ca o musca nu te lasa in pace pana nu o dai tu afara... acum depinde daca nu iti place musca si vrei sa o pastrezi! :*