| Anonimus120 a întrebat:

Pentru fete! Voi cum va machiati la liceu?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cand eram la liceu ori nu ma machiam din lipsa de timp, ori rimel si ruj si eventual eyeliner sau fard de ploape.

| Anonima6789777 a răspuns:

Foarte simplu. Baza sta in ten. BB cream + anti cearcan, some Primer fixez cu o pudra mata... balsam de buze, eyeliner, folosesc chitul pentru sprancene am implant de gene fir cu fir deci nu am nevoie de rimel. Si gata. happy

| wonderwoman123 a răspuns:

Baza de machiaj: Folosesc The porfesional ( cred ca am scris bine) de la benefit, il gasesti in sephora.
Corector de culoare: ori paletuta de la sleek( o găsești pe make-up shop) ori corectorul de la NYX photo Hd.
Fond de ten: Revlon colorstay sau Mac studio Fluid
Concealer: Boing de la Benefit si in ultima vreme cel de la tarte.
Sprâncene: Micro brow pencil de la NYX, Give me Brow de la Benefit sau dip brow pomade de la Anastasia.
Baza de ochi: Stat don't strat de la Benefit sau eye Poisson de la Urbay Decât.
Fard: Paletele mele preferate sunt NYX Ultimate Warm Neutral, Naked Smokey, Caramel Melange de la Zoeva, Naked Heat, Huda Beauty Rose gold Palete si Morphe Eo25.
Eyeliner- There Real de la Benefit, Ink Pot de la Sleek sau Epic Ink liner de la NYX.
Rimel: Better than Sex de la too faced, trouble maker de la Urban Decay( o sa apăra in curând in Romania, eu il am din State) si Push up angel de la Maybelline.
Pudra: Pentru zona de sub ochi, pudra Hd pulbere de la Make-up For Ever sau Loose powder de la flormar.
Pentru fata: Mac Mineralise sau Revlon Photoready
Highlighter: Iluminatoarele de la Sleek, Mac Soft and Gentle, NYX DuoChromatic, Strobe of Genius, Strobing Palete de la Sephora, Alchemist de la Kat von D.
Contur: Paleta de contur de la NYX, stickul de contur de la NYX.
Creion de buze: de la Huda Beauty, Esence, sleek, Kat von D.
Ruj: Mac Retro Matt si stick si lichid, NYX Lingerie, Liquid Suede, Kat von D, Soft Matte.

Sunt produsele mele preferate. Așa ma machiam la liceu si acum la facultate.

| Happy33 a răspuns:

Natural. Cu fond de ten, blush, iluminator, bronzer... aranjez putin sprancenele si la ochi fard de culoarea pielii si portocalie plus rimel... luciu si ruj roz.
Intr-un cuvant natural ca sa nu se ia profesorii de mine si sa fiu frumoasa. Funda?

| andreeahello a răspuns:

Primer
Fond de ten in strat subțire
Pudră pentru fixarea fondului de ten
Îmi fac sprâncenele
Mă dau cu putin fard la ochi de obicei in nuanțe deschise (bej sau maro deschis) tuș
Și spray de fixare

| Chirageorgiana a răspuns:

Un machiaz cat mai natural, anticearcan, putina pudra, luciu de buze si rimel.