| DaciaRomania a întrebat:

Voi va machiați macar un pic la școală, in liceu?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, fiindca nu-i permis si nici indicat copilasilor atat d emici sa se machieze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ok sa te machiezi cu puțin fond de ten și eventual un make-up nu foarte strident, cat se poate de natural. Însă chiar și asa profesorii nu vor fi foarte mulțumiti, si posibil sa te traga la raspundere!

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Sincer acum depinde.
Dacă ești în gimnaziu, profesorii te pot critica pentru asta.
La liceu treaba se schimba, dar cred ca este suficient sa te dai cu rimel și maxim să îți faci buzele cu luciu de buze sau cu un ruj nude.
Adică sa nu te machiezi de parca mergi la nunta.
( trebuie sa te prezinți decent, cu o tinuta adecvata și un machiaj cât mai natural ).

| DaciaRomania explică (pentru Alexia999997777777777777):

Clasa a 11-a

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru DaciaRomania):

Îți recomand tot un machiaj natural, multe fete se machiază destul de exagerat și nici ca le avantajează.
Dar, mai multe sfaturi de la persoane din domeniul acesta găsești pe internet, aceasta a fost doar părerea mea.
O zi frumoasa!

| Paracetamol0lol a răspuns:

Nu te machia că o să ți cadă fața eu am pățit și 1 an am tot fost ptin spitale

| marniii a răspuns:

Eu nu ca trebuia sa ma trezesc mai devreme si preferam sa dorm