| roxitm a întrebat:

Am o intrebare pentru fete...La cati ani ati inceput sa va machiati? happy

22 răspunsuri:
| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

11happy. dar doar cu rimel si gloss happy si uneori cu fard de pleoape happy

| madalicious a răspuns:

La 10-11 ani, ca sora mea avea 15-16 ani cand a inceput sa se machieze si mi-am bagat nasul in machiajul ei.big grin Dar in prezent am inceput sa folosesc fond de ten.

| Razvan a răspuns:

15 ani.Nu ma pasioneaza atat de tare machiajul, prefer cat mai naturalbig grin

| Butsilee a răspuns:

Cam de mica ca aveam toate machiajele la indeman big grin pe la 11-12

| kanajambe a răspuns:

14. nu exagerat, rimel SAU gloss SAU fond de ten.acum cel mai des fond de ten, pentru ca ma inrosesc la fata! :*

| RoxiiSiAtat a răspuns:

Acum o lunalaughing)(am 15 ani)
Dar nu-mi dau decat cu putin fard si creion de ochi :d

| Georgianna3723 a răspuns:

12-13. Dar un simplu rimel + creion de ochi. Nimic mai mult, nu este indicat happyNici atat nu este indicatlaughing dar de, asa-s 'domnisoricile' batting eyelashes:*

| anonim_2270 a răspuns:

Eu la 12 ani jumate cu fond de ten :X:X rimel, creion si cateodata tus d ochi :X

| larrii a răspuns:

13 jumate big grin

| Betty18 a răspuns:

La 16 ani m-am dat doar cu rimel, iar la 17 am inceput sa ma dau si cu putina culoarebig grinprefer stilu mai naturaltongue

succes

| Bianca206 a răspuns:

Nu am inceput inca, si nici nu am de gand la 14 ani ai mei. Machiajul nu e potrivit pentru. varsta noastra, suntem in crestere, ne strica tenul. E mult mai frumos ca o fata sa fie naturala, crede-ma, si asta da bine si la baieti, pentru ca majoritatea urasc machiajul la fete, si excesul. prin urmare, nu cred ca ar trebui sa incepi sa te fardezi de acum.happy

| purplexfusion a răspuns:

12big grin

| mrrry a răspuns:

Eu pe la 15 ani da` nu exagerat (pootin rimel si fard si gloss sau ruj)
la okzii speciale ma machiez in ade sens al cuvhappy

| brunetteee a răspuns:

13`

| nobody_9468 a răspuns:

La 11-12 ma dadeam doar cu dematograf negrubig grin
Iar de pe la 13 cu fond de ten/pudra/rimel/ruj/luciu/fard si tot ce se poatehee hee
Vreau sa ma las de acest obicei, dar deja sunt dependentasad
Thu?

Bafta.

| anca_7959 a răspuns:

La 13, dar cu creion si rar cu rimel. cu fond de ten ma dau doar cand am cosuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

15-16happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12-13. Dar un simplu rimel + creion de ochi. Nimic mai mult, nu este indicat happyNici atat nu este indicatlaughing dar de, asa-s 'domnisoricile'batting eyelashes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 10-11 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12 ani

| deyanne a răspuns:

11ani, dar m-am dat cu putin rimel+fard de pleoape+luci de buze si rareori fond de ten.