| MariusPre a întrebat:

Pielea ecologica este aceeași cu pielea sintetica? Am găsit niște Converse la 300 lei insa sunt din piele ecologica și nu înțeleg cum se justifica prețul. Bănuiesc că nu se compara cu pielea naturala

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Daca sunt originalii Converse de aici poți da seama că plătești firma și prețul este mai mic decât celor făcuți din piele naturala.
Poți citi singur diferența dintre pielea ecologica/sintetică verso naturală https://flokser.ro/......ecologica/

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Pielea ecologica este produs de sinteza aparut datorita protestelor ecologistilor de a nu folosi pielea animalelor. Pielea ecologica are diferite preturi depinzand de calitatea ei ca orice produs. Sunt si bascheti (voi le ziceti Converse dar aia este o marca precum si Xerox in loc de copiator) cu piele ecologica mai slaba si mai ieftini.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| ACTH a răspuns:

Pielea naturala este mai calitativa decat cea sintetica, de aceea este si diferenta de pret.
https://www.originals.ro/......-2218.html