| anonim_4396 a întrebat:

PLEASE HELP! Am multe chestii pe fata nu neaparat cosuri, ci puncte negre, pori dilatati, puncte albe mici pe frunte, niste puncte sub piele care nu se sparg straight face si nu stiu cum sa mai scap de ele! Acum vreun an nu aveam mai nimic pe fata, bine eram si mai mica atunci (15 ani) si acum din cauza machiajelor + multe altor prostii pentru puncte negre si cosuri pe care le-am folosit mi-am stricat tenul crying Mai am si o iritatie pe obraz de vreo luna mi se ia pielea straight face
Nu stiu ce sa mai fac, dau FUNDA. Va rog sa imi raspundeti si mie!

4 răspunsuri:
| Amaryllis a răspuns:

Bună.și eu am fost în situația ta... Încearcă să nu folosești prea mult machiaj...Eu m-am dus la o cosmeticiană unde mi-a scos punctele negre și cosurile, iar acum am fața curată fără niciun coș.

| darnme a răspuns:

Am uitat sa spun ca am si tenul f sensibil straight face

| emy58ful a răspuns:

Pai daca folosesti multe machiajuri normal ca te iriti si iti apar multe cosuri si puncte negre.nu mai folosi machiaj si mergi la un dermatolog... vezi daca nu cumva esti alergica la vreun machiaj sau ceva....roaga dermatologul sa iti dea un tratament special si sa nu incerci sa storci vreun punct negru sau cos altfel nu vei mai scapa de ele si vei ramane cu urme sad

| HeartsBraker a răspuns:

Unul dintre sfaturi este sa te speli des pe fata cu apa si sa iti iei sapun medicinal ...crede-ma ajutawinking