| inflicted a întrebat:

Pleoapa de jos de la ochiul drept e putin incretita crying pare ca am o umflatura, nu e colorata, nu se observa tare dar nu am mai avut asa. E posibil sa fie de la faptul ca am dormit putin?

2 răspunsuri:
| Vio199 a răspuns:

Cuvantul "Incretita" e cam vag. te rog fi mai specific. Pot fi cearcane de la somn putin, poate fi un inceput de "ulcior" (un fel de neg). Spala-te pe fata, si pune-ti o carpa/prosop cu apa cat mai rece pe ochi, daca e ceva inflamatie sau iritatie ar trebui sa se retraga.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul oftalmolog, el stie.