| anonim_4396 a întrebat:

Plzz help me...
Cum pot sa scap de parul de pe corp(sunt fata) definitiv sau macar pentru o perioada mai lunga de timp. in afara de epilare sau prin laser...
Multi mi-au spus apa oxigenata. nu am incercat pana acum. dar daca as incerca poate ar arata urat. sunt mai inshisa la culoare. si nu stiu ce sa fac.
dau funditastraight facestraight face!

6 răspunsuri:
| cami_5314 a răspuns:

Fara epilare si fara laser nu poti sa scapi de par. sad Apa oxigenata doar o sa-i deschida nuanta (il face un pic mai blond), dar tot acolo o sa ramana. In momentul de fata nu poti decat sa te epilezi(ceara, aparate, lama, crema) sau laser(daca iti permiti).

| multimoak a răspuns:

Daca vrei sa scapi definitiv poti doar prin laser si in cateva sedinte... E scump si nu ne permitem cu totii, dar de altceva nu stiu. Si intr-adevar daca vei folosi apa oxigenata vei scoate firele de par si mai in evidenta daca ai tenul inchis. Acum depinde de zonele din care vrei sa scapi si de grosimea firului de par.
Pentru 4- 5 zile poti folosi epilatorul si firul se va subtia...
Cam atat stiu prin epilare definitiva

| soshesays a răspuns:

Laserul costa foarte mult si asta pentru ca ai nevoie de un cateva sedinte nu numai una.
Epileaza-te!
Parerea mea, incearca ceara la cald si pentru trei-patru saptamani nu ai probleme. Crema poate fi o alternativa buna dar rezultatul nu tine foarte mult.
Apa oxigenata ti-o recomand numai pe maini dar tot epilarea e sfanta.
Excesul de par pe corp poate fi cauzat de hormoni asa ca e bine sa te duci la un medic endocrinolog daca ti se pare ca ai mai mult decat normal. Tratement naturist poate fi tinctura de lemn dulce dar ai grija cu ea ca poate provoca dereglari hormonale.

| silverfaith a răspuns:

Te rog daca afli raspunsul te rog sa imi dai si mie un msg! multumesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Epileaza-te cu ceara, tine cam 1 luna

| sarpe65 a răspuns:

Poti scapa de par cu ulei de furnici definitiv http://www.okazii.ro/......a112635170