| Danyela22 a întrebat:

Hey! Vreau sa scap de parul de pe corp definitiv, am par pe tot corpul si nu il suport deloc si ca fata imi e urat, ce pot face? Fara epilare definitiva si lucruri de genul asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai o singura solutie, prin epilarea frecventa: cu ceara la 1 luna, cu crema la 2 saptamani, cu aparatul de ras la 7 zile.

| Violleta2022 a răspuns:

Un endocrinolog nu te ajuta sa te epilezi sau sa scapi de parul nedorit de pe corp!
Endocrinologul actioneaza NUMAI cand esti excesiv de paroasa, caz in care sistemul tau hormonal este foarte afectat / bolnav.

| relian a răspuns:

Epilare definitiva nu prea exista, mai ales pentru parul nedorit, ala creste deal naibi ce este laughing
In cap n-ar creste asa, dar pe corp zici ca inebunit.Deci te epilezi normal, daca ar fi fost epilare definitiva stai linistita ca multi sau multe ar fi facut-o.
Alte metode nu-s decat cele clasice, dea smulge firele sau sa le tai.

| Zuzu1991 a răspuns:

Tu STII ce e aia epilare definitiva? de spui nu din prima?
in primul rand aia e singura care nu doare pentru ca se face cu ceva de gen laser (sunt mai multe tehnologii) si nu prin zmulgerea parului, iar saloane se gasesc, numai sa nu fie inchise din motive de pandemie:
https://www.google.com/search?q=epilare+definitiva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la endocrinolog pentru hirsutism și vei scăpa de parul nedorit în câteva luni, alta cale nu exista decât cu electroliza da pe suprafețe mari ale corpului nu merge. Deci un medic endocrinolog te poare ajuta sa scapi de parul nedorit.