| anonim_4396 a întrebat:

Pot ridica un colet de la posta provenind de la E.L.F la alta adresa decat cea din buletin?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Ai facut deja comanda? Daca nu, cand dai adresa dai doar oficiul postal, orasul/localitatea si numele tau (fara sa dai adresa cu strada si numar), astfel va fi cu post restant si il poti ridica fara nicio problema. Daca nu e post restant atunci regula e ca asdresa trebuie sa corespunda cu cea din buletinul tau si nu prea il poti ridica, adica doar daca accepta cumva postarita dar nu are voie.

| marY5 a răspuns (pentru Bondarel99):

Am facut comanda, am dat orasul judetul si codul postal dar nu orasul din buletin.

| Bondarel99 a răspuns (pentru marY5):

Adica post restant (fara adresa)? Atunci poti sa il iei fara probleme.

3 răspunsuri:
| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi stai puțin că nu înțeleg... Deci acest colet nu vine din spațiu, tu ai completat cu o adresă dacă ai făcut o comandă online sau mai știu eu ce. Deci dacă tu vrei să ridici coletul de la poștă, ai nevoie doar de numele din buletin, și buletinul desigur.