| deejay a întrebat:

Practic fotbal si ma cam deranjeaza parul d pe picioare big grin, vreau sa ma epilez, mi-am cumparat o crema SESU de epilat dar mie putin frica sa o folosesc, sa nu apara prea mult inapoi. si am mai auzit si de epilare cu zahar, cu care ar fi mai indicat pentru mine?, fara lama sad sau ceara, daca ma iavetzi si alte idei, funda love struck

6 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Nu iti apare in plus, stai linistit. depinde si cat par ai, ca daca nu ai prea mult, nu are rost sa il dai jos. am auzit unele persoane ca il decoloreaza cu apa oxigenata sa se vada mai putin. epilarea cu zahar cum zici tu este de fapt un echivalent al epilatului cuceara, dar facuta in casa. trebuie sa ai invedere totusi la epilarea cu crema ca atunci cand cresc firele o sa para cam ca niste tepi, ciumpi, nu stiu cum sa le zic, si odata ce incepi trebuie sa te cam tii de treaba happy spor la lucru!

| Bishop a răspuns:

Fi bărbat şi foloseşte ceară mă. Doare puţin dar ţine 2-3 săptămâni. Am încercat big grin

| Didi_3651 a răspuns:

Deejay,
Mai mult nu apare, cred totusi ca e un mit.La mine cel putin nu functioneaza.Am folosit toate metodele posibile si imposibile si tot la fel creste. Nici mai rar, nici mai de ori mai gros sau subtire. Daca nu faci fata la durere e ok crema depilatoare. Poti sa o folosesti fara probleme.

| raissa a răspuns:

Deejay depilarea cu crema e riscanta in sensul ca te poti iritasad dar solutia este aparatul de tuns iti garantez eu happy ramane pielea fina nici nu se irita te poti face pe si pe maini si piept si nici nu creste prea mult inapoihappy. e sigura si testata treabahappy si sotul meu e fotbalist si aparatul il foloseste el si colegii lui

| drumurile a răspuns:

Esti fata? e ok ceara dar o sa te doara

| danco a răspuns:

Esti cumva popo?