| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna spune ca m-am schimbat mult si ca in generala(acum 2 ani) nu eram asa. Spune ca,, am inteles ca iti place dar tu nu observi k incepe sa te afecteze prea mult?" Nu inteleg ce vrea sa spuna. Se refera probabil la faptul ca m-am atasat foarte mult de d-na psiholog a liceului si ca saptamana asta am lipsit la cateva ore(cu acordul profesoarelor cu care aveam ore si atunci cand nu faceam nimic important la acele ore.De exemplu, la geografie profesorul ne-a spus ca ora aceea ne lasa sa discutam intre noi sau la fizica ne-a rugat doamna sa conspectam noi lectia, caci are de corectat niste teste; lectia am conspectat-o acasa). Am ajutat-o pe d-na psiholg sa schimbe pamantul florilor din cabinet, am plantat altele, m-am apucat de o lebada origami si am terminat-o in cabinet, i-am instalat windows-ul d-nei psiholog, o ajut cu niste proiecte despre relatia parinti-copii, proiect pe care-l vom prezenta la sedinta cu parintii, voi merge cu dumneaei la copiii de la scoala speciala. O ajut din proprie initiativa. Am intrebat-o de o lectie ceva pe colega mea si mi-a zis:,, vezi daca nu vii la ore?" De schimbat nu-mi dau seama cum m-am schimbat. Am ramas la fel(parerea mea). Mai nou, spune ca fac pe psiholoaga cu ea.La ce se poate referi?
Scuzati >categoria:"

3 răspunsuri:
| ASIGURATORUL a răspuns:

Cu siguranta este invidioasa pe noua ta pasiune pentru d-na profesoara, pe relatia apropiata pe care o ai cu ea si ea se simte pe locul 2. Te invidiaza si pentru aptitudinile pe care le ai pentru psihologie si incearca sa iti bage bete in roate de fiecare data.Este reactia tipica a omului ofensat cand altul se ridica la un nivel mai inalt de pregatire.Recomandarea mea este sa o intrebi cu ce te-ai schimbat si cu o afecteaza in relatia dintre voi.Succes!

| ZozoleSkittles a răspuns:

Pt ea de ce te-ai schimbat? Adica daca ajuti pe cineva? Dar pana la urma toata lumea se schimba odata si-o data ...In grupul din care fac parte pot sa zic ca multi sau schimbat, pentru ca sau facut putin fitosi in unele privinte, fumeaza se dau mari...Eu si cu inca 3 de acolo nu fumam,adica ce? treuie sa fii smecher ca fumezi? trebuie sa arati ceva cuiva? DA! CE ESTI TARE,K ASTA FACE POPULATIA
Asa sa revenim,scuzee.Ea nu ar trebui sa fie deloc suparata pe tine,adica ce faci? ajuti daca ea nu vrea sa vina si ea cu tine si cu doamna aceea psiholog ca doar nu moare, sa vada cum e sa ajuti pe cineva si cum e sentimentul acela.
Eu sincer nu cred ca te-ai schimbat, dar te-ai gandit ca poate ea e aceea?
Iar in fraza aia (prima)eu cred ca vrea sa zica ca tie iti place ca te schimbi dar te afecteaza ...defaptcred ca o afecteaza pe ea
Mie mi-a venit o idee, incercati odata sa va jucati sau sa faceti ce faceati cand erati mici, sa vorbiti etc
Sper ca te-am ajutat
Fundoi?
Nunt noua pe TPU!

| mony_3128 a răspuns:

E invidioasa pentru ca probabil se simte ca fiind pe locul 2 si pentru faptul ca tu te-ai ridicatla un nivel mai inalt decat ea si vrea sa te faca sa te simti prost. ar trebui sa discutati si sa incerci sa-i explici situatia. BAFTA!