| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna spune ca m-am schimbat mult si ca in generala(acum 2 ani) nu eram asa. Spune ca,, am inteles ca iti place dar tu nu observi k incepe sa te afecteze prea mult?" Nu inteleg ce vrea sa spuna. Se refera probabil la faptul ca m-am atasat foarte mult de d-na psiholog a liceului si ca saptamana asta am lipsit la cateva ore(cu acordul profesoarelor cu care aveam ore si atunci cand nu faceam nimic important la acele ore.De exemplu, la geografie profesorul ne-a spus ca ora aceea ne lasa sa discutam intre noi sau la fizica ne-a rugat doamna sa conspectam noi lectia, caci are de corectat niste teste; lectia am conspectat-o acasa). Am ajutat-o pe d-na psiholg sa schimbe pamantul florilor din cabinet, am plantat altele, m-am apucat de o lebada origami si am terminat-o in cabinet, i-am instalat windows-ul d-nei psiholog, o ajut cu niste proiecte despre relatia parinti-copii, proiect pe care-l vom prezenta la sedinta cu parintii, voi merge cu dumneaei la copiii de la scoala speciala. O ajut din proprie initiativa. Am intrebat-o de o lectie ceva pe colega mea si mi-a zis:,, vezi daca nu vii la ore?" De schimbat nu-mi dau seama cum m-am schimbat. Am ramas la fel(parerea mea). Mai nou, spune ca fac pe psiholoaga cu ea.La ce se poate referi?

4 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Nu mai te supara - las-o sa spuna ce doreste Nu incerca sa vezi adevarul prin ochii altuia Iar cu ce a spus " am inteles ca iti place " nu are nici o logica - drept urmare cainii latra si ursul merge Roaga-o sa vorbeasca pe limba ta nu cifrat spune-i ca cifrat se poate intelege si altceva

| Nolkyz a răspuns:

Mie mi se pare ca le este ciuda...

| Twilight a răspuns:

Prietena ta cred ca se refera ca te'ai schimbat prin faptul ca acum nu mai stai cu ea si altele sau lipsesti de la ore, ceea ce inainte nu faceai si poate ea crede ca este foarte ciudata absenta ta de la ore, ea crezand probabil ca asta nu te reprezinta. In general prietenele zic "te'ai schimbat" cand nu li se mai acorda timp.happy

| AlexIlade a răspuns:

Da