| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea cea mai buna spune ca m-am schimbat mult si ca in generala(acum 2 ani) nu eram asa. Spune ca,, am inteles ca iti place dar tu nu observi k incepe sa te afecteze prea mult?" Nu inteleg ce vrea sa spuna. Se refera probabil la faptul ca m-am atasat foarte mult de d-na psiholog a liceului si ca saptamana asta am lipsit la cateva ore(cu acordul profesoarelor cu care aveam ore si atunci cand nu faceam nimic important la acele ore.De exemplu, la geografie profesorul ne-a spus ca ora aceea ne lasa sa discutam intre noi sau la fizica ne-a rugat doamna sa conspectam noi lectia, caci are de corectat niste teste; lectia am conspectat-o acasa). Am ajutat-o pe d-na psiholg sa schimbe pamantul florilor din cabinet, am plantat altele, m-am apucat de o lebada origami si am terminat-o in cabinet, i-am instalat windows-ul d-nei psiholog, o ajut cu niste proiecte despre relatia parinti-copii, proiect pe care-l vom prezenta la sedinta cu parintii, voi merge cu dumneaei la copiii de la scoala speciala. O ajut din proprie initiativa. Am intrebat-o de o lectie ceva pe colega mea si mi-a zis:,, vezi daca nu vii la ore?" De schimbat nu-mi dau seama cum m-am schimbat. Am ramas la fel(parerea mea). Mai nou, spune ca fac pe psiholoaga cu ea.La ce se poate referi?
Am observat ca devine irascibila atunci cand vede ca de fiecare data cand d-na psiholog ma vede pe hol ma intreaba cate ceva si de cate ori o vad la cabinet, trec pe acolo.

1 răspuns:
| DAПA a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca prietena ta este putin geloasa pe psiholoaga talaughing
Ar trebui sa ii explici ca nu este ceea ce pare si ca tot ea a ramas cea mai buna prietena a ta.
App nu ai specificat un lucru important :Esti fata sau baiat?
deoarece se poate interpreta in mai multe sensuri, dar oricum explica-i prietenei tale ca ea ramane mai importanta pentru tine