| ღmerishorღ a întrebat:

Prietena mea vrea sa isi aplice unghii false... dar acestea nu au adeziv.Cu ce sa le puna?

5 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

Si eu cand eram mai mica imi luam unghii false. Si cumparam de la magazin Super Glue. Le dadeam destul de greu jos. si cam imi ataca unghia ( se subtia). bafta :*

| Alinka_7611 a răspuns:

Daca vrea atit de mult unghii false. pai ar trebui sa mearga la un salon si sa`si faca alungire cu gel sau tipse. ar nu de astea cumparate cite 10 in punguta si nici o zi nu tzin...

| SeBy_9318 a răspuns:

Mi-am pus si eu de cateva ori (mai mult de prosteala).In acele pachete primesti un lipici,dar acela nu este bun de nimic, nici nu lipeste cum trebuie, nici nu iti va ajunge pentru toate cele 10 unghii...Am incercat cu superglue si intr-adevar se lipeau, dar cand a trebuit sa le dau jos a fost cam complicat pentru ca e prea...lipiciosbig grin asa ca mi-am tinut mult mainile la apa calda si pana la urma am reusit sa le dezlipesc.Deci ori superglue ori: am cumparat niste unghii care nu mai trebuia sa le pui tu lipici, aveau ele lipici iar treaba ta e doar sa le pui pe degete.Alea sunt cele mai bune pentru ca rezista si se dezlipesc putin mai usor. Funda?

| SeBy_9318 a răspuns:

Rsp ala a fost de la soramea o zis ca si ea si-o pus!

| andrutza_4492 a răspuns:

Daca isi permite sai dea o spaga unei manichiuriste si o poate ajuta...bafta!