| dedeutz17 a întrebat:

Am o prietena care vrea sa isi puna unghii cu gel dar se indoieste adica crede ca nu ar putea sa isi puna inturcat isi roade unghiile crede ca nu are cum sa i le aplice pe unghiile false.

se poate niste detalii despre unghiile cu gelbig grin

Răspuns Câştigător
| karmy a răspuns:

Unghiile cu gel (gelul este silicon) pot fi aplicate si pe unghiile mai mici, roase. Problema nu este aici, datorita stratului de silicon unghia nu mai respira, se ingalbenesc se fac foarte urate, in plus daca iti aplici gel pe unghii trebuie sa te duci la salon de fiecare data sa iti aplici la radacina unghiei o alta parte de gel pentru ca se vede foarte urat cand unghia creste. Marea problema consta in indepartarea siliconului de pe unghii se face cu *** sau un fel de polizor special pentru unghii, exista posibilitatea sa ajunga sa indeparteze si din unghie mai ales daca le ai subtiri si acest lucu este inestetic, va trebui sa astepti mult sa se refaca, sa aplici tratamente pentru unghii ca sa ai un aspect cat de cat placut.

3 răspunsuri:
| LoveMusic a răspuns:

Acelaşi lucru am de zis ca şi karmy. Aşa că dă-i fundiţă!

| miha<3 a răspuns:

Pai daca isi pune unghii false va trebui sa nu si-le mai roada sau va constata ca a dat banii de geaba pe elelaughing
nu are nici o problema daca isi roade unghiile poate sa isi puna

| GaleaMarius a răspuns:

Sa nu mai fie timida( astfel nu mai roade unghiile)
sa nu lucre in gradina( la rupere sunt dureri insuportabile)