| secretshow20 a întrebat:

Primul care imi spune de la ce varsta sa ma epilez si sa ma pensez si metode de epilat(pe picioare)... ii dau fundita! Si celorlalti voturi multumesc!

Răspuns Câştigător
| qwertzzz a răspuns:

Cum adica la ce varsta? Cand vezi ca iti creste par pe picioare si nu mai poti umbla in pantaloni scurti asa, nu exista neaparat o varsta. Incearca pentru inceput crema de epilat de la magazin, costa in jur de 10 lei, ai instructiunile pe spate. Dar vezi ca nu dureaza mult si iar creste, aproximativ o saptamana. O metoda mai eficienta este epilatorul, dar e putin dureros. Cat despre pensat, nu iti recomand sa ti le subtiezi prea tare, doar indeparteaza firele care cresc pe langa, sau. nu stiu cum sa iti explic, depinde si de fel de sprancene ai. :d
Sper ca ti-am fost de ajutor.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
După 15/16 ani.
http://frumusete.ele.ro/Epilarea-parului-de-pe-corp_--a54.html
Pa, pa.

| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Paiii ar fi bine sa te epilezi pe la 14 si sa te pensezi pe la 18 ani!
Cum adica metode? te eplilez cu un aparat mai fin...
Pa

| Bibi16 a răspuns:

Pai cam la 12 ani si jumatate pe picior de la genunchi in jos cu ceara care sa nu te usture.
Si pensare cam tot pe la varsta asta cu penseta!
Pupici!

| Malphas a răspuns:

Nu este o vârstă anume pentru asta. Poţi arăta bine la orice vârstă.
Metode ar fi multe:
1. Rasul pe picioare. Poţi folosi aparate de ras de unică folosinţă, şi o cremă sau un gel de ras. Nu e atât de eficient, deoarece durează doar 2-3 zile, şi mai există riscul să te tai.
2. Crema depilatoare. Efectul durează mai mult decât la aparatul de ras, şi nu prezintă ricul de plăgi, însă miroase foarte urât, iar chimicalele pe care le conţine îţi pot face rău dacă ai pielea sensibilă.
3. Ceară. Benzile de ceară sunt ieftine, şi lasă pielea catifelată pentru mai mult timp. Însă doare...
4. Epilatorul. De asemenea, efectul durează mai mult, iar firul creşte din ce în ce mai rar şi mai moale. Însă şi acesta e dureros, şi pe deasupra, şi scump.
Ai mai multe informaţii aici: http://forum.anticonceptionale.ro/t1993-metode-de-epilare.html

Numai bine!

| Punky_8979 a răspuns:

Eu am inceput la 14 anibig grin
Dar poti incepe cant vrei tu, cand te deranjeaza cum arata parul' sau thinking
Pe picioare cel putin se vede si nu arata estetic.nu poti purta pant. scurti vara ca se vede parul':-s
Te patuiesc te epilezi cu o masina speciala,creste mai greu si te faci mai rarsmug,Bine poate o sa te doara la inceput, dar te vei omisnui, si v'a fi totul Okwinking
>big grin

| AnDutZzA020 a răspuns:

Buna! Nu e bine sa te epilezi cu crema pentru ca firele de par vor creste foarte repede si vor fi dese.Mai bine te epilezi cu aparatul cum fac majoritatea fetelor.:*pa pa