| joseph17 a întrebat:

Problema mea consta in "nas". Deci, nu zic ca am nasul mare, chiar nu mi se pare, si nu mi-a zis nimeni ca am nasul mare si imi convine asa cum e. Are doar o umflatura mica, probabil cum m-am lovit mai de mult. Mie imi este frica sa nu se faca mai rau de atat, pentru ca mama mea il are putin mai mare si mai urat, pentru ca si ea s-a lovit cand era mica si eu seman aproape in totalitate cu mama. Sper sa nu mi se faca si mie asa. Deci nu imi pasa cum il am acuma, e ok, dar nu vreau sa se faca mai urat de atat. Eu am numai partea de mai sus a nasului ( nazo-frontala se numeste ) un pic umflata, la partea cartilaginoasa din josul nasului e mic. Am un prieten care are nasul foarte mare si tot imi imaginam cum as fi aratat asa. Nu imi place ca imi fac atatea griji. Oare din orice atingere se modifica? sau numai la lovituri mai puternice? Vreau sa aflu mai multe de aceste schimbari de la lovituri, sau oare nu de la lovituri se stramba si se umfla? Vreau sa ma simt mai bine si sa nu ma ingrijorez asa. Si nu imi place pentru ca il am sensibil si mi se inroseste foarte repede.

1 răspuns:
| Pinocchio a răspuns:

Sigur ca traumatismele nu fac bine, cel mai bine te-ar poate lamuri un specialist.
Du-te la un medic O.R.L.