| AngelHugz a întrebat:

Produsele Yves Rocher si Avon sunt testate pe animale? Stiti alte firme de genul care nu testeaza pe animale?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu sunt testate pe animale, nici cele de la Oriflame, Hemel, etc.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Aceste produse nu sunt testate pe animale, te asigur

| Mwha a răspuns:

1. Produsele Yves Rocher si Avon sunt testate pe animale? - Da, am citit pe internet asta. P.S. Ca sa stii si Church&Dwight ( Close-up, Oxi Clean, Pearl Drops)
- Clairol ( Herbal Essences)
- Johnson&Johnson (Clean&Clear, Listerine, Neutrogena, ROC)
- L’OREAL (Biotherm, Cacharel, Garnier, Giorgio Armani, Lancome, Maybelline, Ralph Lauren Fragrances, Vichy)
- Max Factor
- Nuci de spalat (pentru a inlocui detergentul de rufe, vase) testeaza pe animale.
2.Stiti alte firme de genul care nu testeaza pe animale?
Etera
- Proplanta
- Elmiplant
- Cosmetic Plant
- Genmar
- Asil Cosmetics
- Elidor
- Gerocossen
- Farmec
- Gerovilat
- Oriflame
- Tis Farmaceutic
- Favisan
- Galador
- Soap Mill
Pentru mai multe informatii acceseaza acest articol : http://xnici.wordpress.com/......-animale/. Succes! Funda?

| EuAli a răspuns:

Nu sunt testate pe animale produsele Yves Rocher si Avon.

| AngelHugz explică (pentru EuAli):

Ce ma bucur! Pentru ca am comandat aceste produse, si eu incer sa lup impotriva testarii pe animale. Si voiam sa stiu daca sa mai comand.

| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Da, pana si cele mai importante companii: Dove, Avon, Nivea, Oriflame, Neutrogena testeaza pe animale.
Uite aici o lista cu companiile de cosmetice care nu testeaza produsele pe animale: http://www.peta.org/......earch.aspx
Dupa cum vezi, foarte putine marci se gasesc si in Romania...

Si aici sunt cele care EFECTUEAZA teste pe animale : http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdotest.pdf
Realitatea este cruda...

| simona120 a răspuns:

Oriflame dar nici Avon sau Yves Rocher nu sunt testate pe animalewinking

| AmA7780 a răspuns:

Nu Yves Rocher sunt produse de cosmetica vegetala iar Avon da e testat din cate stiu. Elmiplant, Cosmetic Plant, Oriflame sunt cateva din firmele de cosmetice care nu-si testeaza produsele pe animale.

| Dumenica_Ioana_1990 a răspuns:

Da, sunt testate pe animale. Le poti gasi in lista aceasta http://www.mediapeta.com/peta/PDF/companiesdotest.pdf

Iar aici este o lista cu companiile din Romania care nu testeaza pe animale: http://www.mediapeta.com/PETA/PDF/cruelty-free-companies-RomaniaPETA.pdf

Nu sunt singurele, mai sunt si altele, in special cele naturiste. Dar trebuie sa te interesezi inainte, pentru ca nu toate companiile care isi fac reclama ca fiind naturiste chiar spun adevarul (vezi chiar exemplu Yves Rocher...)