| kiddo_2170 a întrebat:

Pt tenul gras ce baza de machiaj si fond de ten folositi? de curand am primit o recomandare de la o cosmeticiana:intai sa aplic crema hidratanta de la AslaVital dupa care fondul de ten de la Astor Perfect Stay. e o combinatie nereusita, in opinia mea, pentru ca nu se intinde bine fondul de ten iar seara am fata mega-lucioasa. m-am saturat frustrated.alte recomandari?

Răspuns Câştigător
| miha90z a răspuns:

Ca fdt folosesc Bourjois Repulpant Reboosting Collagen Foundation si Givenchy Photo'Perfexion Light.
alta crema ai incercat? poate ca nu iti este buna. Eu de exp folosesc Farmec Crema hidratanta matifianta cu Aloe Vera si Ceai Verde http://farmec.ro/crema-hidratanta-matifianta-cu-aloe-vera-si-ceai-verde/ si intra f repede in piele, fata de crema de la Nivea sau altele. indicat ar fi sa folosesti si un primer (eu folosesc de la Givenchy -Mister Mat Acti'Mine sau http://www.parfumsgivenchy.com/......8_398.html )

2 răspunsuri:
| bianca9422 a răspuns:

Buna!
incearca sa alegi un fdt matifiant nu cremos.
sunt fdt bune la clinique care absorb sebumul.
o colega a dat 120 ron dar isi merita banii pe deplin.

daca nu ai atatea banuti, foloseste fdt matifiant + pudra

vara frumoasa sa ai happy

| PinkPanther a răspuns:

Fond de ten matifiant (eu am din ala spuma) + pudra
si cand nu vrei sa te machiezi poti sa folosesti putina pudra de talc absoarbe bine sebumul