| Izzyblonde a întrebat:

Are ceva daca amestec fondul de ten cu putina crema hidratanta ? Am vazut multe fete facand asta,si spuneau ca e bine.
Dar daca imi curat tenul,folosesc o crema hidratanta inainte sa aplic machiajul,iar apoi ma demachiez corect,poate machiajul sa imi afecteze tenul?
Cand spun machiaj care sa imi afecteze tenul,ma refer la fondul de ten,perle,blush big grin
Funda

Răspuns Câştigător
| miowwiui a răspuns:

Nu, nu are absolut nimic. Si eu fac astahappy e foarte bine. Astfel faci fondul de ten sa nu mai fie atat de vizibil. De obicei tehnica asta se foloseste pentru persoanele de varsta mai mica (13-16 ani) sau pentru cele care nu simt nevoia de o acoperire mare.
Da, machaijul afecteaza, imbatraneste pielea. Dar daca faci toti pasii nu cred ca vei avea probleme mari. Cauta pe youtube,, noisuntemladys''. acolo sunt o groaza de sfaturi bune in privinta la ten etc. etc. :*